«Dartija» - čempioni! 14

Iecavas basketbola klubs «Dartija» kļuvuši par Latvijas basketbola līgas 3. divīzijas čempioniem, ar rezultātu 72:64 fināla sērijas izšķirošajā, trešajā spēlē 22. maija vakarā pārspējot «Salacgrīvas» vienību.

Kaut kas tāds Iecavā vēl nebija piedzīvots – to pauda gan spēlētāji, gan līdzjutēji. Salacgrīvas pārstāvji bija ieradušies ar bungām un skaļu sirēnu. Iecavnieki pretim lika īstu bungu kori, taures un savu sirēnu. Par spēles svarīgumu liecināja arī tas, ka maču neierasti tiesāja trīs, nevis divi tiesneši.

Cīņa jau no pirmajām minūtēm noritēja punkts punktā. BK «Dartija» sāka ar 6:0, bet drīz vien BK «Salacgrīva» izvirzījās vadībā – 14:10. Pirmā ceturtdaļa minimāli viesu labā – 15:16.

Spēle bija mazrezultatīva, ko noteica ne tikai mača nozīmīgums, bet arī nepārtrauktais skatītāju spiediens no tribīnēm, kas radīja papildus sasprindzinājumu spēlētājiem. Tribīnēs notika īsta līdzjutēju «kauja» starp divām pusēm. «Līdzjušanai bungas uztaisījām paši,» stāsta viens no faniem Artūrs Liepiņš. Plastmasas spainim izgriezuši dibenu un nosaitējuši augšdaļu cieši ar plastikāta plēvi un līmlentēm. Tādi tribīnēs apmēram pieci un dārd ne pa jokam.

«Kaut kas fantastisks! Pirmo reizi spēle norit tādā atmosfērā. Pirmajā mačā mūsējie uzvarēja, kad bija -18 punkti un jau tad pateica paldies līdzjutējiem, kas dzen uz priekšu komandu. Viņi patiesi ir mūsu sestais spēlētājs, kas palīdz,» teic BK «Dartija» uzbrucējs Gundars Brička, kurš traumas dēļ fināla spēlē piedalīties nevarēja.

Tikmēr otrajā ceturtdaļā pārsvaru izdodas noturēt viesiem. BK «Dartija» veiksmīgi uzbrūk, bet aizsardzība nenostrādā un momentā, kad iecavniekiem vairs nekrīt, viesi izvirzās vadībā. BK «Salacgrīva» uzbrucējs Mārtiņš Šilbergs puslaika pēdējā sekundē lēcienā realizē tālmetienu un pārtraukumā komandas dodas ar rezultātu 35:42 viesu labā.

Otrajā puslaikā turpinās saspringta spēle. Viesi ir spēcīgāki pie groziem, bet iecavnieki sekmīgāk pārtver bumbas. Iespējams, ka tas beigās noteica rezultātu – iecavniekiem 14 pārķertas piespēles, viesiem – tikai piecas. Zem groziem veiksmīgāk spēlē abi centri – Ģirts Hauks un Juris Zakenfelds, atlecošās bumbas izdodas izcīnīt Edžum Kauķim.

Drudžainā spēles gaisotnē Iecavas vienība atspēlējas un izvirzās vadībā ar 53:47. Pēdējā ceturtdaļā viesi vēl pievelk līdz 55:52, bet mājinieki pārliecinoši tur spēles gaitu un turpinājumā ne mirkli neliek šaubīties par savu uzvaru. Pēdējā minūtē viesi vēl mēģina pārkāpt noteikumus un kaut ko mainīt spēles gaitā, bet pārsvars jau ir pietiekami liels, lai tribīnes sāktu svinēt uzvaru.

«Es šo brīdi gaidīju 20 gadus. Tas ir pirmais mans čempionu tituls. Jāatzīst, ka gūts grūtā darbā – ieguldītas arī manas minūtes laukumā, lai tas notiktu. Nav tā, ka komandā spēlē tikai pieci spēlētāji,» aizkustināts bija BK «Dartija» uzbrucējs Aldis Beitiņš.

Pirmo gadu komandā un jau ar zelta medaļu kaklā – Ēriks Naumenko, kurš savas prieka emocijas neslēpa. «Šosezon beidzot sapratu, kāds ir lielais basketbols, kā veči spēlē,» teic jaunietis.

Lauvas tiesu spēles smaguma pēdējās cīņās iznesa Gatis Justovičs, kuru atzina par izslēgšanas spēļu vērtīgāko spēlētāju. «Šodien bija ideāla atmosfēra, ko radīja līdzjutēji. Nezinu, kad Iecavā tā vēl ir bijis. Šo uzvaru, čempionu titulu «Dartija» ir pelnījusi visus šos gadus, veidojot komandu un trenējot jauniešus,» teic pieredzējušais saspēles vadītājs.

«Jaunieši, kas grib spēlēt. Gatis Justovičs ar savu enerģiju. Aldis Beitiņš ar pieredzi – īpaši izslēgšanas spēlēs, un visas komandas kopējais gars,» šādu uzvarētāju recepti nosauc komandas treneris Voldemārs Pārums.

Paralēli spēlei par čempionu titulu piektdien notika arī spēle par trešo vietu. Sīvā cīņā «Dārznieks/Cēsu sporta skola» uzvarēja «Carnikavu» ar 53:51 un izcīnīja bronzas godalgas.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

eu

Kuri tad ir tie jaunieši, kas tur baigi spēlēja? 4 Jelgavnieki + Hauks + Beitiņš.. Tā kaut kādas minūtes tur citiem atleca, jo Brička traumēts.

pirms 5 gadiem, 2015.05.23 16:45

klubs

jā, nākošgad BK "Jelgava"

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 09:31

Konstantīns

Bauskas pokemoni nevar nomierināties :)

pirms 5 gadiem, 2015.05.23 20:46

vircava

Man jau liekas ka nevar nomierinaties tie kas nav tikusi dartijas komanda vai netiek uz laukuma.

pirms 5 gadiem, 2015.05.24 23:16

Puika no Laukiem

Protams ka dartijā nespēlē jaunieši.Bauskā visi jauniesi spēlē.
Rupji runajot -Latvietis,Latvietim labākā uzkoda :)
Priekā....:)

pirms 5 gadiem, 2015.05.23 22:21

Vecene

Beidziet nilokt manus zēnus no Bauskas,,,,, visu laiku taču Bauskas Dzīve rakstīja,ka Bauska līderi,bet izrādās,ka šopā... :)) Varnevica kunga,jūs taču rakstījāt,ka Bauska rullē.

pirms 5 gadiem, 2015.05.23 23:55

tā, vot

Kā man liek tā es rakstu.

pirms 5 gadiem, 2015.05.24 20:33

Aleksandrs

Bez talantīgā Hauka nekas tur nebūtu.

pirms 5 gadiem, 2015.05.25 07:42

sasa

Labi ka mums ir hauks

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 08:03

G.

Iecavai talantīgs Hauka, kas Bauskai?

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 11:23

G.

Iecavai talantīgs Hauka, kas Bauskai?

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 11:23

slēpe

Bauskai talantīgi treneri tiek uzteikti tur vajag paklausīgus, kalpiņus.

pirms 5 gadiem, 2015.05.26 22:04

Žoriks

Latvietis latvietim vislabākā uzkoda pie aliņa jeb Bauskas perdeļiem skaudība lielāka nekā Šlesera megapirdiens

pirms 5 gadiem, 2015.05.27 02:07

Vietējās ziņas