Dārza svētki Rundāles pilī izskan un izsmaržo rozēs, stādos, dziesmās un dejās 2

Sestdien, 29. jūnijā, visas dienas garumā Rundāles pils parkā noritējušie 13. Rundāles pils Dārza svētki šoreiz bija neparastāki, jo tika svinēti kopā ar 42. Latvijas Puķu draugu salidojumu.

Svētku apmeklētājus un dalībniekus uzrunāja Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse, Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, kā arī Puķu draugu salidojuma idejas krusttēvs Aivars Irbe un krustmāte – žurnāla „Dārzs un Drava” redaktore Ligita Timma. Puķu draugu salidojuma karogu Salaspils novada dome, kas bija iepriekšējā gada sarīkojuma organizatore, nodeva Rundāles novadam, kas šovasar izglāba pasākumu, ko diemžēl teju bija izgāzusi Bauskas novada dome – šis fakts aizmirsts nav... Tika paziņota nākamā gada Puķu draugu salidojuma rīkotāja – Madonas novada Kalsnavas pagasta pārvalde.

Atdzīvinot 18.gadsimta gaisotni, Rundāles pilī ciemojās vēsturisko rekonstrukciju grupa no Polijas – Čenstohovas cietokšņa garnizona biedrība. Pils kompleksa austrumpusē bijušā  ābeļdārza teritorijā apmeklētāji vēroja 18.gadsimta vidus armijas telšu nometni ar lielkņaza galmu. Vēsturiskās rekonstrukcijas gaitā pils parkā skatītājiem demonstrēja kājnieku mācību maršu, ieroču uzlādēšanu, šaušanu, galma dejas, frizieru šovu.

Bērniem dārza centrā bija pieejams brīnišķīgs vēsturisks karuselis, Zaļajā teātrī – izrāde «Princese uz zirņa» un kopīgas rotaļas, kā arī citas aktivitātes.

Noslēgumā daudzi baudīja brīnišķīgo muzikālo grupas „Tautumeitas” priekšnesumu.

Dienas gaitā apmeklētāju lielu interesi raisīja daudzās ap 2230 šķirņu rozes, kā arī stādu tirdzniecība pils dārzā. Uz svētkiem atbraukušās kolēģes un draudzenes no Smiltenes, Alūksnes un Gulbenes „Bauskas Dzīvei” tā arī atzinās: „Rozes, rozes, rozes – tās tomēr mūs šajā dienā apbūra visvairāk. Piepirkām arī dažādus to dēstus, vecmāmiņai vedīsim to, kura saucās laikam „Best Grandma””.

Kā „Bauskas Dzīve” noskaidroja, 29.jūnijā Rundāles pils parkā bijuši 43 dažādi stādu pārdevēji, ap 130 citu mantu un pārtikas tirgotāju. Žurnāla „Dārzs un Drava” izdevējs Rihards Krastiņš informē, ka uz Rundāli varētu būt atbraukuši nedaudz mazāk kā divi tūkstoši Puķu draugu salidojuma dalībnieku.


Plašāk par svētkiem lasiet laikraksta "Bauskas Dzīve" drukātajā versijā otrdien, 2.jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

poga

Ļoti labi un pārdomāti organizēts pasākums. Bija ļoti jauki!
Paldies organizētājiem!

pirms gada, 2019.07.01 08:17

Vietējās ziņas