Dārzeņu un augļu pārstrādātājs "Kronis" šogad plāno apgrozījuma pieaugumu par 8-10%

Bauskas novadā strādājošais dārzeņu un augļu pārstrādātājs "Kronis" šogad plāno apgrozījuma pieaugumu par 8-10% salīdzinājumā ar pagājušo gadu, pastāstīja uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Aivars Svarenieks.

"Plānojam šogad par 8-10% lielāku apgrozījumu," teica Svarenieks, piebilstot, ka apgrozījumam pieaugumu sekmēja konkurējošā uzņēmuma "Milda KM" darbības pārtraukšana maksātnespējas dēļ, kā arī realizācijas apmēru pieaugums kompānijas ražotajai produkcijai stāvpakās.

Viņš arī pastāstīja, ka šogad gaidāms neliels ražošanas apmēru pieaugums salīdzinājumā ar 2018.gadu, bet izejvielu - dārzeņu - iepirkuma apmērs gaidāms ļoti līdzīgi kā pagājušajā gadā.

Svarenieks minēja, ka ražai nelabvēlīgo klimatisko laika apstākļu dēļ šogad, piemēram, gurķu cena bija par 25% lielāka nekā normālas ražas gadā, tādējādi arī gala produkts šogad ir dārgāks. Arī kāposti cenas šogad kāpušas par 10-15% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Jau ziņots, ka "Kronis" 2018.gadā strādāja ar 2,513 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,6% vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija guva peļņu 26 490 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.

"Kronis" ir reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 678 198 eiro. Kompānijas lielākie īpašnieki ir Jānis Āboliņš (52,21%) un Aivars Svarenieks (40,04%).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas