Dārzeņu un augļu pārstrādātājs «Kronis» šogad prognozē nelielu apgrozījuma pieaugumu 1

Dārzeņu un augļu pārstrādātājs "Kronis" šogad prognozē nelielu apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar gadu iepriekš, aģentūrai LETA pauda uzņēmuma līdzīpašnieks un valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Viņš teica, ka šā gada pirmajā pusgadā "Kroņa" apgrozījums nekritās, jo izdevās mazliet audzēt eksporta apmēru un arī realizāciju mazumtirdzniecībā, kompensējot kritumu HoReCa segmentā. "Pirmajos sešos mēnešos apgrozījums ir saglabājies pagājušā gada līmenī, tāpēc raugos optimistiski un ceru, ka gadu noslēgsim ar mazliet lielāku apgrozījumu," viņš sacīja.

Svarenieks arī piebilda, ka uzņēmums jaunā koronavīrusa ietekmē nav pārskatījis šā gada plānus. Atbilstoši iecerētajam, plānots uzstādīt jaunas tehnoloģiskās iekārtas. Investīciju projekts tiks realizēts līdz šā gada beigām, kas ir vēlāk par plānoto, jo ārvalstu un vietējie piegādātāji, kuriem ir partneri dažādās pasaules valstīs, to tik ātri nevar paveikt jaunā Covid-19 kavētās loģistikas dēļ.

LETA jau pērn ziņoja, ka "Kronis" līdz šā gada 3.augustam plānoja iegādāties autoklāvu - sterilizatoru, stāvpaku automātiskās pildīšanas iekārtu, dārzeņu griezēju un pildīšanas iekārtu.

Tehnoloģiskās iekārtas bija iecerēts iegādāties, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē".

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Kronis" 2019.gadā strādāja ar 2,871 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt tā peļņa pieauga vairākkārt - līdz 166 367 eiro.

"Kronis" ir reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 678 198 eiro. Kompānijas lielākie īpašnieki ir Jānis Āboliņš (52,21%) un Aivars Svarenieks (40,04%).

Pievieno komentāru

Komentāri 1

kā tad

Ups man izlasījās -prognozē nelielu algas pielikumu.Nuja,gaidi vien.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.10 11:18

Vietējās ziņas