Dārzniece: Iecavā kokus apkopj pēc profesionāļu ieteikuma 7

Iecavas novada dārzniece Sarmīte Avota saņēmusi iebildumus par martā ciemā sākto koku apkopšanu un bojāto koku izņemšanu.

«Koku sakopšana, apzāģējot sausos un bojātos zarus, kā arī satrupējušo koku nozāģēšana notiek pēc arboristu jeb koku kopšanas speciālistu ieteikumiem,» skaidro S. Avota. To dara gan arboristu komanda, gan pašvaldības kapitālsabiedrības «Dzīvokļu komunālā saimniecība» strādnieki S. Avotas vadībā.

«Esam apzāģējuši un apkopuši liepas Edvarta Virzas ielā. Zāģis skar tikai tos kokus, kuriem kopšana vajadzīga steidzami, lai neapdraudētu cilvēkus un viņu īpašumu. Upes ielā nozāģējām divus vecus ošus, no kuriem viens turējās tikai uz mizas, un otram zari bija trupes izēsti. Turpinām izkopt saliņu Iecavas upē parka estrādes tuvumā. Sila ielā bija jānovāc nokaltusi vīksna, dažas pavisam vecas ābeles un akācijas. Tas viss noticis ar profesionāļu padomu,» stāsta dārzniece.

Kā skaidro S. Avota: «Man koki patīk, tāpēc zāģēšana nenotiek ar vieglu sirdi, taču jāsaprot, ka pilsētā vai ciemā kokam ir jābūt skaistam, koptam un drošam, lai vējš nelauztu zarus vai pat visu stumbru, kas krītot bojātu ēkas, automašīnas un var apdraudēt cilvēkus. Zaļo rotu arī stādām klāt. Pērn talkā sastādījām kokus parkā un atpūtas vietā «Spirtnieki», šogad to turpināsim.»

Dārzniece aicina līdzcilvēkus būt tikpat acīgiem kā ziņojot par koku kontrolētu zāģēšanu arī tad, kad veseliem kokiem kāds dara pāri. «Domes pagalmā priedēm aplauza galotnes. Izmantojot divus ozoliņus par futbola vārtu stabiem, jaunieši tiem aplauza zarus. Stumbriem mizu sabojā mājdzīvnieki. Pērn neilgi pēc iestādīšanas kāds nolauza jauno ozoliņu Virzas ielas alejā,» ikdienā novēroto kaitējumu, par kuru neziņoja neviens vērotājs, atgādina dārzkope. Viņa aicina gadījumos, kad koku kopšana šķiet nepamatota, sazināties un noskaidrot, kāpēc tā vajadzīga.


Pievieno komentāru

Komentāri 7

koks

Paldies dārzniecei, ja katrs savu darbu darīs godprātīgi, tad nebūs laika citus kritizēt.
Lai veicās!

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 18:07

Par ko

Par ko paldies? par iecavas centru, kurā vairs nav koku?

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 19:28

lauksaimniece

Beidzot prieks, ka Iecavā ne tikai aug koki, bet kāds par tiem rūpējas- izzāģē satrupējušos, bīstamos, apzāģē zarus, veido vainagus, stāda jaunus kokus un veido stādījumus utt. Būtu priecājušies ka kāds dara savu darbu apzinīgi un domā par mūsu visu drošību. Pavisam cits skats kad pirms lapu plaukšanas tiek safrizēti koki, krūmi, ciemats iegūst jaunu seju!!! Jo tas gan ir skaidrs, ja kāds koks satrunējis uzgāztos uz ,,galvas kādam'' tad būtu vainīga pirmām kārtām Iecavas dome, namu pārvalde ar dārznieci!

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 20:58

Bauska

Bauskā arī skaisti apzāģēti, safrizēti koki pie Latvijas gāzes ēkas! Prieks par katru sakopto stūrīti! Bet ja nopietni tas ir grūts, smags un bīstams darbs. Paldies koku frizieriem, lai laba veselība darba darītājiem!!!

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 21:02

Bauska 2

Iecavā viss vairāk vai mazāk ir OK, bet Bauskā koki tiek nevis kopti, bet sistemātiski kropļoti. Pretīgi skatīties uz brutāli apcirstajiem stabiem, ko daži garīgi neattīstītie sauc par "sakoptiem". Vai tiešām nav iespējams Bauskā pieņemt darbā kādu cilvēku, kas kaut ko saprot no apstādījumu kopšanas?

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 08:44

Bauska 2

Iecavā viss vairāk vai mazāk ir OK, bet Bauskā koki tiek nevis kopti, bet sistemātiski kropļoti. Pretīgi skatīties uz brutāli apcirstajiem stabiem, ko daži garīgi neattīstītie sauc par "sakoptiem". Vai tiešām nav iespējams Bauskā pieņemt darbā kādu cilvēku, kas kaut ko saprot no apstādījumu kopšanas?

pirms 5 gadiem, 2015.03.11 08:44

.....

Sarmīt! Lūdzu, lūdzu apzāģē tos parkā, ar tām melnajām "pikām" zaru galos, lai tiem briesmoņiem nav kur vairoties! Tad Tev būs Lielais ordenis! Savādāk šitā briesmīgā sērga plešas plašumā un neviens neko! Arprāts!

pirms 5 gadiem, 2015.03.10 21:35

Vietējās ziņas