Dārzniecībā gatavojas pavasarim – stāda gurķus un audzē puķes 11

Lai arī sniegs vēl nav īsti nokusis, Gailīšu pagasta dārzniecībā «Ints un Co» darbi rit pilnā sparā – trīs siltumnīcās gatavojas gan pavasara, gan vasaras sezonai.

SIA «Ints un Co» valdes loceklis Ints Jākobsons pastāstīja, ka pagājušajā nedēļā sākuši pārstādīt gurķu stādus no kastēm podos. Pēc tam audzēšot līdz marta otrajai nedēļai un izstādīšot siltumnīcās.

I. Jākobsons stāstīja, ka citviet tagad iepērk gurķu stādus no ārzemēm. «Kaut kas nav kārtībā ar gāzes cenu vai valsts politiku, ja aukstajā Somijā gurķu stādus iznāk izaudzēt lētāk nekā Latvijā,» izbrīnīts bija dārzniecības vadītājs.

Gatavojoties 8. martam, siltumnīcā audzē arī tulpes. Tiesa, šogad to esot mazāk, jo vairs nevar konkurēt ar lielo tirdzniecības bāzu piedāvājumu. Tāpēc gatavojot tikai tik daudz, cik nepieciešams pārdošanai Bauskā. Skats vienalga ir diezgan iespaidīgs – tulpes būs simtiem. Secinājums – Bauskas vīrieši tomēr mīl sievietes, ja to visu dāvās Sieviešu dienā.

Ekonomiskā ziņā aizvadītā ziema bijusi gana taupīga – ne pārāk auksta. I. Jākobsons atzīst, ka tas saudzējot arī nervus. Ja temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, jādzīvo stresā, baidoties no kādas avārijas vai elektrības traucējumiem, kas varētu izsaldēt produkciju. Šogad tāda uztraukuma nav bijis.

Vienā siltumnīcā aug rozes. Dārzniecības vadītājs stāsta, ka, neizturot konkurenci ar ārzemju ražotājiem, daudzi no rožu audzēšanas atteikušies. Tikmēr podos tikko izspraukušās pirmās lapiņas dažādām puķēm, kas priecēs iedzīvotājus vasarā. I. Jākobsons atzīst, ka pagājušais gads bija diezgan veiksmīgs, un cer, ka arī šogad pircēji uzņēmumam būs labvēlīgi.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

pavasaris

Lai skaistie ziedi un pārējā produkcija priecē mūs!

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 08:14

Ziedmīle

Noteikti būšu regulāra dārzniecības apmeklētāja, jo ziedi tur ir tik skaisti un par labām cenām. :)

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 11:03

Vo vo!

Štrunts par flokšiem, bet gurķi gan tur vareni! :)

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 18:08

oj

,. ha, ha, ha!!!

pirms 5 gadiem, 2015.02.23 23:28

Ija

Liels prieks par mūsu pagasta uzņēmēju .Visu cieņu viņa uzņēmībai un darbiniekiem.MĒS VISI priecājamies, ka tepat varam nopirkt brīnišķīgas puķes un dārzeņus Un novēlam veiksmi un izturību šajā ne visai vieglajā darbā,

pirms 5 gadiem, 2015.02.24 15:54

Dīvaini

Nesaprotu.Bauskas nov.tik daudz darzniecības. Visās daļa darbinieku nelegāli, bez līguma, daļa uz pusslodzi noformēti, pat sezonas laikā nemaksā pilnus nodokļus kā vajag. Un ar to visu nespēj konkurēt ar Somijas gurķiem??? Kaut kas tomēr valstī nav kārtība.

pirms 5 gadiem, 2015.02.24 17:06

ekonomists

Zems darba ražīgums un niecīga efektivitāte

pirms 5 gadiem, 2015.02.24 18:41

saule

Ar tevi pašu k-kas nav kārtībā-tikai kritizēt māki.

pirms 5 gadiem, 2015.03.02 07:21

Vietējās ziņas