Daudzdzīvokļu namā Īslīces pagastā uz plīts piedeg ēdiens

Vakar, 7. aprīlī, pusdienlaikā ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur piecstāvu dzīvojamajā mājā no dzīvokļa nāca dūmi. Iekļūstot dzīvoklī, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens 0,5 m2 platībā. Blakusistabā ugunsdzēsēji glābēji atrada vienu cilvēku. Dūmu detektors dzīvoklī nebija uzstādīts, līdz ar to no traģiskām sekām mājokļa iemītnieku pasargāja kaimiņu modrība un pareizā rīcība, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Lai novērstu iespējamās traģiskās sekas ugunsgrēkiem, kas izceļas virtuvē, piedegot ēdienam, VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotat, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 7. aprīļa plkst. 6.30 līdz 8. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.
Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 54 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 11 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas