Dāvā grāmatu par Latvijas patriotiem 1

Karoga godināšana bija viens no veidiem, kā savai tautai un okupācijas varai atgādināt, ka mēs, latvieši, neesam aizmirsuši par savas valsts neatkarību. To Bauskas sākumskolā 7. maijā notikušajā svinīgajā pasākumā norādīja Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja Vija Cerusa.

Vairāki desmiti stāstu par varonīgiem cilvēkiem, kas padomju okupācijas gados uzdrošinājās godināt Latvijas sarkanbaltsarkano karogu apkopoti Antas Bergmanes grāmatā «Mūsu karoga stāsti». 25 šīs grāmatas eksemplārus dāvinājumā saņēma Bauskas novada vispārizglītojošās skolas. To organizēja Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.a klase, naudu grāmatu iegādei ziedoja Nacionālās apvienības Bauskas nodaļas biedri.

«Grāmatu svētkos, kas 10. aprīlī notika Bauskas kultūras centrā, tika prezentēta A. Bergmanes grāmata «Mūsu karoga stāsti». Zālē bija divas skolotājas, pāris skolēnu, pārējie galvenokārt sirmgalvji. Man tas nešķita īsti labi. Uzskatu, ka šī grāmata, kurā apkopoti stāsti par īsteniem Latvijas patriotiem, vispiemērotākā būtu tieši gados jauniem cilvēkiem. Tā palīdzētu skolēniem labāk izprast mūsu tautas vēsturi, atgādinātu par drosmīgiem un pašaizliedzīgiem savas valsts patriotiem. Kopā ar audzināmās klases skolēniem nolēmām īstenot grāmatas «Mūsu karoga stāsti» godināšanu,» tā par savu ieceri stāsta V. Cerusa.

Ģimnāziste, 9.a klases audzēkne Elīna Anna Griķe portālam atklāja, ka skolotāja par grāmatu daudz stāstījusi, lasījusi fragmentus: «Ir labi, ka šī grāmata būs visās skolās. Ir svarīgi zināt savas tautas vēsturi, grāmatā apkopotie stāsti par to atgādinās.»

Vienu grāmatas eksemplāru dāvinājumā saņēma visas novada pamatskolas, vidusskolu bibliotēkās būs divi izdevumi. Mežotnes internātpamatskolas vēstures skolotāja Malda Aija Siliņa, paužot pateicību par šo dāvinājumu, «Bauskas Dzīvei» norādīja, ka patriotiskās literatūras skolā nevar būt par daudz. Skolēni šajā izdevumā atradīs informāciju, kas nav pieejama internetā.

Līdzīgu atziņu izteica 9. klases audzēknis Elvis Bogdanovs. Jaunietis pastāstīja, ka vairumā gadījumu izziņas materiālus meklē virtuālajā vidē. Taču ir reizes, kad internetā nepieciešamo nevar uziet, tad jādodas uz skolas bibliotēku.

Svinīgajā grāmatas godināšanas pasākumā 9.a klases skolēni iepazīstināja ar galvenajām izdevumā ietvertajām tēmām. Dāvinājumam pievienota ģimnāzistu sagatavota vēstule. Tajā viņi lūdz novada skolu audzēkņus iepazīties ar grāmatā apkopotajiem stāstiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

sākums bija tāds

Ir svarīgi zināt savas tautas vēsturi.
Tādēļ nepieciešams izlasīt Atskaņu hroniku, kurā tad nu arī sākas stāsts par karogu, kurš krāsu salikumā apbrīnojami līdzīgs Austrijas karogam. Izrādās,ka to no Cēsu ordeņa kāds bruņinieks (austrietis ?) kristītu
latviešu bara priekšgalā nesa palīgā Rīgas ordenim cīņā pret zemgaļu vadoni Nameju,kurš kopā ar leišiem
bija cēlies cīņai pret krustnešiem iekarotājiem un apspiedējiem. Namejs kaujā pie Lielupes svinēja uzvaru un .... tā nu latviešu karogs pirmajā publiskajā izrādē , iespējams, tika iemīts novembra dubļos.

pirms 5 gadiem, 2015.05.11 12:58

Vietējās ziņas