Dāviņos atver jauniešu Ideju māju

Bauskas novada Dāviņu pagastā pēc divu gadu darbības un dažādām aktivitātēm noritēja Dāviņu pagasta jauniešu telpu jeb Ideju mājas atklāšana. Šajās aktivitātēs Dāviņu pagastā piedalās apmēram 20 jauniešu.

Uz pasākumu, kas notika 10. jūlijā, bija ieradies kupls skaits viesu gan no Bauskas, gan arī Vecumnieku novada, kā arī pašvaldības administrācijas un vadības pārstāvji. Kā atzina Dāviņu pagasta pārvaldniece Līvija Šarķe – pagastā tik daudz jauniešu vienkopus nebija redzēti kopš padomju diskotēku laikiem.

Jauniešu mājas atklāšana ir tikai viens no kopējiem pasākumiem. Dāviņu pagasta jaunatnes darbinieks Kaspars Kalējs pastāstīja, ka notiek dažāda veida aktivitātes gan ciemā, gan arī tiek organizēti izbraukumi. Ir bijuši laivu braucieni, volejbola spēles, orientēšanās pasākumi un daudz kas cits.

Paši jaunieši arī ir gana aktīvi un diezgan nopietni gatavojušies telpas atklāšanas pasākumam. Kristaps Ronis bija vadītāja jomā. Savukārt daļa no jauniešiem dziedāja repa dziesmu: «Mēs esam Dāviņu jaunieši, kopā turamies cieši, cieši!», kā arī izpildīja balles dejas.
Sanija Novicka atzina, ka galvenais ir tas, ka izdodas iegūt jaunus draugus un esot jauki kopā pavadīt laiku. Tā sauktās Ideju mājas telpās ir arī galda futbols, galda teniss un novusa galds, kā arī iespējams vienkārši atnākt un labi pavadīt laiku. K. Kalējs stāsta, ka cenšas arī izmantot iespējas iegūt gan Latvijas, gan starptautisku projektu finansējumu aprīkojumam vai dažāda veida piedāvājumus jauniešiem.

Dāviņu pagasta jauniešiem bija daudz sveicēju. Bauskas novada domes priekšsēdētājs dāvināja galda spēli, savukārt Bauskas novada Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare pasniedza sienas pulksteni un aicināja visus Bauskas novada jauniešus aktīvāk sadarboties un ciemoties citam pie cita.

«Savulaik izremontējām kultūras centrā «Dāvis» telpas, bet nebija idejas, kas tur būs. Tagad telpas atradušas savus saimniekus un tapusi Ideju māja. Novēlu daudz un dažādu ideju! Jaunieši – es ar jums ļoti lepojos!» pauda pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe. Jauniešus sveica arī centra vadītāja Inese Viļuma.

Sveicēju vidū bija arī Vecumnieku novada jaunieši un Bārbeles pagasta biedrības «Jaunatne smaidam» pārstāvji. «Prieks, ka jauniešiem ir šāda telpa. Mēs arī sadarbojamies ar Dāviņu jauniešiem – sestdienās braucam un iesaistām tūrisma sporta nodarbībās,» stāsta «Jaunatne smaidam» pārstāvis Renārs Manuilovs.

Pasākumā K. Kalējs pateicās par sadarbību sporta centram «Mēmele» un galvenajai speciālistei Ingai Ūbelei, kā arī Dāviņu pagasta iedzīvotājiem Jānim Putrānam un Irēnai Tjuševai. «Esiet lepni par savu pagastu, lai arī cik mazs tas būtu!» jauniešus sveica I. Ūbele.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas