Dāviņos Līgo svētkos dzīvoklī izceļas ugunsgrēks 2

Aizvadītajās svētku brīvdienās, laika posmā no 22. jūnija plkst. 6.30 līdz 25. jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 44 izsaukumus, no kuriem 25 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, viens uz glābšanas darbiem, un vēl 18 no izsaukumiem bija maldinoši, portālu informē  VUGD pārstāve Viktorija Gribuste.

23. jūnijā plkst. 16.20 Bauskas un Vecumnieku ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Bauskas novada Dāviņu pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dzīvoklī bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka dzīvoklī deg sadzīves mantas, mēbeles, koridors un guļamistaba 30 m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies četri cilvēki. Viņi jau pirms ugunsdzēsēju-glābēju ierašanās paši bija cīnījušies ar liesmām, izmantojot ugunsdzēšamo aparātu un lejot ūdeni ar spaiņiem. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 17.42. Tajos piedalījās deviņi ugunsdzēsēji-glābēji ar trim autocisternām.

Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe stāsta, ka dedzis vienistabas dzīvoklis pirmajā stāvā. «Galvenais, ka visi dzīvi. Cilvēkiem ar diviem bērniem ir, kur dzīvot. Te gan vajadzētu atrotīt piedurknes un taisīt remontu. Pašvaldība palīdzēs, sociālais dienests pabalstu iedos, materiālus remontam pirksim. Mums jau ir negatīva pieredze ar degšanu, zinām, kā rīkoties un palīdzam,» teic pagasta vadītāja.
23. jūnijā Iecavas novadā, kurinot ugunskuru, aizdegās nesen nopļautā zāle 3000 m2 platībā.

Savukārt tās pašas dienas vakarā plkst. 21.05 tika saņemta informācija, ka Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā gruzd meža zemsedze 1,2 hektāru platībā. Tur jau strādāja Valsts meža dienests, kas arī bija saucis ugunsdzēsējus-glābējus palīgā. VUGD vīri darbu beidza plkst. 23.20. Pēc tam, kad ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota, VUGD darbu notikuma vietā beidza un tā likvidāciju turpināja Valsts meža dienests.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Dzerājiem-pienākas!!!

Dzērājiem visu iedos un salabos!!!Super,tā turpinam!

pirms gada, 2019.06.25 15:14

Ārprāts

Bērni tur biji, tie ta nau vainīgi, nelaime jau nešķiro vai dzērājs vai ne, cilvēki vien ir.

pirms gada, 2019.06.26 14:56

Vietējās ziņas