Dāviņu pagastā plāno izveidot sporta pasākumu organizatora amatu 2

Šodien, 19. novembrī, un pēc tam arī domes sēdē deputātiem būs jālemj par izmaiņām sporta centra «Mēmele» nolikumā, kas paredz ieviest Dāviņu pagastā jaunu amata vienību – sporta pasākumu organizators.

Pirmo reizi šo jautājumu deputāti skatīja sociālo, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas sēdē. Sporta centra «Mēmele» direktore Līga Rimševica informēja, ka ierosinājumu ir atbalstījusi sporta padome. Amata slodze plānota 50 stundas mēnesī ar likmi 3,83 eiro stundā.

Izrādās, ka Dāviņu pagasts ir vienīgais Bauskas novada pagasts bez sporta pasākumu organizatora. Bauskas novada domes deputāts no partijas «Saskaņa» saraksta Andris Arcimovičs interesējās, kāpēc līdz šim šāda organizatora nebija. L. Rimševica skaidroja, ka līdz šim iedzīvotāji bija kūtri, maz piedalījās aktivitātēs. Bija viens sporta pasākums, kuru organizēja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa. «Situācija mainījusies, pateicoties jaunatnes lietu speciālistiem. Cilvēki kļuvuši aktīvāki.
Domājam, ka ir nepieciešams sporta aktivitātes atdzīvināt, turklāt ne tikai jauniešiem, bet arī pieaugušajiem,» tā L. Rimševica.

Situāciju skaidroja arī Kaspars Kalējs, Dāviņu pagasta jaunatnes darbinieks. Viņš sacīja, ka organizējis vairākus volejbola turnīrus un atsaucība bijusi gana liela. Ir jūtams, ka pieaug sportistu skaits – gan starp bērniem, gan pieaugušajiem. Tāpēc arī bijis šādas iniciatīvas ierosinātājs.

Deputāts Jānis Dūmiņš, kurš domē pārstāv partiju «Latvijas attīstībai», pauda, ka šādu lēmumu neatbalstīs. «Sportu atbalstu, bet šo neatbalstīšu. Tuvojas reģionālā reforma, un izveidot štata vietas nebūtu pareizi. Kultūras, sporta un jauniešu lietas jaunajā novadā būtu jāpārskata. Aicinu piesaistīt kultūras darbinieku Dāviņu pagastā,» tā J. Dūmiņš.

Viņam nepiekrita Inita Nagņibeda no Jaunās konservatīvās partijas, uzsverot, ka jaunieši Dāviņos kļūst aizvien aktīvāki. Pievienojās arī citi deputāti. «Nepiekrītu, ka jāgaida teritoriālā reforma. Visos pagastos jābūt vienlīdzīgai attieksmei – ja cilvēki sākuši aktīvi darboties sporta jomā, mums tas ir jāatbalsta. Nevar šo pienākumu uzlikt citiem,» pauda Helvija Greiere no Latvijas Reģionu apvienības saraksta. Tādējādi ar septiņām balsīm par un vienu pret deputāti piekrita lēmumprojektu virzīt tālāk.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Janķels

Nopietni? Priekš 400 cilvēku liela pagasta? Tas pagasts sen ar vecsauli bija jāapvieno.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.19 15:06

dāviņnieks

Lielākā sportošana notiek pie veikala ārdurvīm,diemžēl...

pirms 5 mēnešiem, 2020.11.24 17:11

Vietējās ziņas