Dāviņu pagastā vairs nav Bruknas ciema 5

Latvijā kļuvis par 118 ciemiem mazāk, liecina Valsts adrešu reģistra statistika, šodien vēsta laikraksts «Latvijas avīze».

Šā gada 31.janvārī Latvijā bija vairs tikai 6659 ciemi, lai gan gadu iepriekš 6777 ciemi. Statistika liecina, ka pagājušajā gadā visvairāk ciemu likvidēts Kurzemes un Zemgales reģionos - Bauskas, Saldus, Rucavas, Auces, Grobiņas un Engures novados. Atsevišķi ciemi likvidēti arī Vidzemē un Pierīgā - Apes, Ķeguma un Salaspils novados.

Valsts Zemes dienestā skaidro, ka šī tendence neliecinot par lauku izmiršanu, drīzāk par pašvaldību centieniem sakārtot savas teritorijas. Dienests pirms dažiem gadiem pašvaldībām aizrādīja, ka tās dažādi izprot jēdzienu "ciems", kā iespaidā ciema statuss piešķirts gan apdzīvotām vietām ar 1000 ēkām, gan tādām, kas sastāv no vienas vai divām viensētām.

Vēlāk tika konstatēts, ka Valsts adrešu reģistra informācijas sistēmā ir simtiem ciemu, kuros nav reģistrēta neviena ēka. Tāpēc šobrīd, izvērtējot ciema kritērijus, ciema statusu šādām teritorijām atceļ.

Tāpēc, piemēram, Bauskas novada Dāviņu pagastā vairs nav Bruknas ciema, Saldus novadā Līkupēni, Grebūtnieki, Viduskrogs, Cāļlauks, Reņģe, Rozes, Jāņmuiža, Višķernieki, Rubas skola, Ķiviļi. Rucavas novadā Mikņu ciems, Pirkuļi, Jūči, Bajāriņu ciems, Papes Priediengals, Papes Ķoņu ciems, Meirišķe, Zīrnāja, Palaipe, Sviļu ciems, Ģeistauti, Rucavas muiža un Līkuma ciems.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

gailītis

zato gailīšos vēl ir ciems - Buku birzs, kurā ir trīs mājas piecās rindās!

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 18:14

Gailītim

Tu loh nezini,ka buku birzss ir Uzvarā,kurā pats izaugi,bet tākā esi beidzis 3 klases,tad ne***

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 18:53

brigita

Tas ir skumjšs stāsts,jaunajiem nesaprast!

pirms 5 gadiem, 2015.02.13 15:52

Vietējās ziņas