Dāvis Kaufmanis izcīna pirmo vietu Eiropas kausa posmā bobslejā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Siguldas bobsleja trasē notika Eiropas kausa izcīņas trešais un ceturtais posms bobslejā divnieku ekipāžām. Dāvim Kaufmanim šoreiz pirmā un trešā vieta, kā arī pašlaik otrā vieta Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā.

Sacensībās, kas notika 19. un 20. decembrī, nevarēja piedalīties Vācijas pārstāvji, kam bija jauni «Covid-19» ierobežojumi. Tomēr latviešiem nebija daudz vieglāk, startēja visu citu valstu pārstāvji – kopā 12 ekipāžas, un godalgas izcīnīt bija grūti.

Pirmajā dienā D. Kaufmanis kopā ar jauno stūmēju Kristu Lindenblatu pārsteidza visus, būdami absolūti labākie abos braucienos – gan ātrākais starts – 4,83 un 4,86 sekundes, gan labākais finiša laiks – 49,54 un 50,61 sekunde. Ceturtajā vietā palika otra Latvijas ekipāža – Emīls Cipulis un Ivo Dans Kleinbergs.

Mājāslapā bobslejs.lv atzīmēts, ka arī pirms tam Siguldā D. Kaufmanis treniņos uzrādīja labāko laiku šajā konkurencē un pelnīti uzvarēja sacensībās. Pats priecīgākais gan, kā izskatās, bija baušķenieka stūmējs K. Lindenblats, kas savas emocijas pauda ierakstā sociālajā tīklā «Facebook»: «Zelts paliek Latvijā! Varētu rakstīt un rakstīt, kādas ir emocijas, dzirdot Latvijas himnu mājās ar zelta medaļu kaklā. Tas viss kopā ar spēcīgo un perspektīvo pilotu Dāvi Kaufmani. Paldies tev!»

Svētdien, 20. decembrī, D. Kaufmanim tik labi neveicās. Šoreiz viņš brauca kopā ar ierasto stūmēju I. D. Kleinbergu. Startā, tāpat kā iepriekš, labākais laiks – 4,91 un 4,90, bet pirmajā braucienā nedaudz zaudēja jau trases vidū, bet otrajā – beigās. Rezultātā trešā vieta.
Otrs pilots E. Cipulis šoreiz startēja kopā ar otru brāli no Bauskas Lauri Kaufmani. Puišiem trešais un ceturtais labākais starta laiks – 4,95 un 4,97 sekundes, bet beigās tomēr septītais rezultāts divu braucienu kopvērtējumā.

Eiropas kausa kopvērtējumā D. Kaufmanis pēc četriem posmiem ir otrajā vietā – viņu par diviem punktiem apsteidz šveicietis Mihaels Kūnens. Turpinājums Eiropas kausā būs uzreiz jaunajā gadā ar divām sacīkstēm Altenbergas trasē Vācijā.

Tikmēr Pasaules kausa izcīņas divi posmi notika Austrijā Īglsas trasē, kur divas reizes otro vietu izcīnīja Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni. Panākumi viņam ļāva iegūt trešo pozīciju Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas