Dāvis Kaufmanis U23 grupā otrais 1

Pasaules junioru čempionātā Sanktmoricā Šveicē U23 vecuma grupā Dāvis Kaufmanis kopā ar Ivo Danu Kleinbergu izcīnīja otro vietu. Četru braucēju ekipāžā kopā ar pilotu Ralfu Bērziņu brauca arī Lauris Kaufmanis – viņiem šoreiz astotā vieta.

Tiesa, arī pašam Dāvim Kaufmanim kopvērtējumā rezultāts ne tuvu nav tik labs, kā gribētos, – starp visām ekipāžām tikai desmitā vieta. Sacensībās, kas notika 22. janvārī, junioru vīriešu 16 braucēju konkurencē startēja trīs Latvijas komandas ar pilotiem Dāvi Kaufmani, Ralfu Bērziņu un Emīlu Cipuli. Visaugstāk E. Cipulis, kuram septītā vieta, tūdaļ aiz viņa R. Bērziņš, desmitais D. Kaufmanis. U-23 vērtējumā Kaufmanis ar Kleinbergu otrie, atpaliekot tikai no Rumānijas pilota Mihaila Kristiāna Tenteā. Tā liecina Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas mājaslapas informācija. Kā ierasts, D. Kaufmanim bija ātrākais starta laiks pirmajā braucienā un trešais ātrākais trešajā braucienā, bet trasē tikpat veiksmīgi nobraukt neizdevās. Tā liecina ibsf.org mājaslapas informācija.

Svētdien, 24. janvārī, notika pasaules junioru čempionāts četrinieku ekipāžām, kur desmit komandu konkurencē brauca Ralfs Bērziņš kopā ar Arni Bebrišu, Lauri Kaufmani un Edgaru Nemmi. Starpā pašas ātrākās bija Krievijas un Latvijas ekipāžas, kas nozīmē, ka ar stūmējiem viss ir kārtībā, bet piloti nebija tik veiksmīgi – Krievijas ekipāža palika septītajā vietā, latvieši – astotie. Iespējams, tas saistīts arī ar to, ka Siguldas trasē nevar braukt un trenēties ar četrinieku ekipāžām un, ņemot vērā to, ka Eiropas kausā šogad ir maz sacensību četrinieku ekipāžām, pilotam pietrūka pieredzes.

Jāatzīmē, ka nobeigumam tuvojas arī Eiropas kauss. Pēdējās sacensības bobslejā notiks Vācijā, Kēnigzes trasē, – 20. martā divnieku ekipāžām un 21. martā – četriniekiem. Divu braucēju ekipāžām D. Kaufmanis ir ļoti stabilā otrajā vietā un, lai saglabātu pozīciju, vienkārši jānobrauc bez kritiena Kēnigzē. Četriniekos gan diez vai ar vienas dienas rezultātu izdosies cīnīties par medaļām kopvērtējumā – tur pašlaik ceturtā vieta. Var gadīties, ka D. Kaufmanis būs vienīgais bobsleja pārstāvis no Latvijas, kurš šogad izcīnīs godalgoto vietu kopvērtējumā, – Pasaules kausa izcīņā Oskaram Ķibermanim vajadzēs ļoti lielu veiksmi, lai pēdējā posmā Insbrukā izrautu trešo vietu kopvērtējumā divu braucēju ekipāžām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ints

Prieks par Dāvi. Lai veicas arī turpmāk! Īslīce rullē!

pirms mēneša, 2021.01.28 13:06

Vietējās ziņas