Deg četri hektāri kūlas Vecsaules pagastā

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 8. aprīļa plkst. 6.30 līdz 9. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus, 23 uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem. Par to informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji-glābēji dzēsa 15 ugunsgrēkus, kuros dega tikai sausā zāle. Bauskas novada Vecsaules pagastā pērnā gada zāle dega četru hektāru platībā. Izsaukums bija 8. aprīlī plkst. 17.11, darbus pabeidza plkst. 18.37. Dzēsa divi ugunsdzēsēji-glābēji no Bauskas daļas ar vienu autocisternu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece vērš iedzīvotāju uzmanību, ka, dedzinot kūlu vai ugunskuru, var nodarīt lielu postu. Izceļoties ugunsgrēkam, var nodegt gan dzīvojamās, gan saimniecības ēkas, gan arī mežu platības, ugunsgrēkā var zaudēt pat dzīvību. Neapdomīgas rīcības dēļ nelaime var piemeklēt gan pašus dedzinātājus, gan arī nevainīgus cilvēkus.

Policija atgādina, ka par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit līdz divsimt astoņdesmit eiro, juridiskajām personām – no divsimt astoņdesmit līdz tūkstoš četrsimt eiro.

  Savukārt par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no divsimt astoņdesmit līdz septiņsimt eiro.  Par svešas mantas tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tā nodarījusi lielu materiālu zaudējumu, vai ja tās rezultātā vainīgā neuzmanības dēļ iestājusies cilvēka nāve vai izraisītas citas smagas sekas, ir paredzēta kriminālatbildība, kas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Policija mudina būt apdomīgiem un  nededzināt kūlu, kā arī lūdz iedzīvotājus būt vērīgiem un ziņot par pamanītiem likumpārkāpumiem saistībā ar kūlas dedzināšanu, zvanot pa tālruni 110.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas