Deg kūla Īslīces pagastā

Ugunsdzēsēji-glābēji 22. martā Zemgalē dzēsa deviņus kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Bauskas novada Īslīces pagastā pērnā zāle dega 300 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

 VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, aizliegta un sodāma! Kūlas dedzināšanas rezultātā iet bojā kukaiņi, putni un dzīvnieki, sadeg ēkas un automašīnas, kā arī cieš un dzīvību zaudē cilvēki! Pirmie kūlas ugunsgrēki parasti norisinās nelielās platībās, turpretī, iestājoties sausākam laikam, ugunsgrēka platības kļūst arvien lielākas un liesmas nereti pārņem arī jaunaudzes un mežus. Nodedzinātās zāles vietā pēc laika izaug jauna, turpretī nodegušā meža atjaunošanai ir nepieciešami gadu desmiti!

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 20. marta plkst. 6.30 līdz 23. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 33 izsaukumus, no tiem 18 uz ugunsgrēka dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, un vēl seši izsaukumi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas