Deg kūla un mežs Iecavas novadā

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji-glābēji Zemgalē dzēsa desmit kūlas ugunsgrēkus, tai skaitā Rundāles novada Rundāles pagastā 100  m2 platībā, Vecumnieku novada Valles pagastā – 1,5 hektāru platībā, Iecavā – 400 m2  platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Iecavas un Baldones ugunsdzēsēji-glābēji 6. aprīlī plkst. 18.04 saņēma informāciju, ka Iecavas novadā deg kūla. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji-glābēji konstatēja, ka deg kūla četru hektāru platībā un liesmas ir skārušas arī mežu trīs hektāru platībā. Notikuma vietā strādāja arī Valsts meža dienesta darbinieki.

Sadeguši kukaiņi, putni, dzīvnieki, līdz pamalei izdeguši melni lauki, ēku krāsmatas un automašīnu vraki – skarbā realitāte, ar kuru ik dienas saskaras ugunsdzēsēji-glābēji, dzēšot kūlas ugunsgrēkus. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, cilvēku īpašumus, veselību un pat dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 6. aprīļa plkst. 6.30 līdz 7. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus, no tiem 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas