Deg rugāji Mežotnes pagastā

Bauskas novada Mežotnes pagastā 21. augusta pēcpusdienā dega labības rugāji 1000 m2 platībā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Zemgalē aktīvi vāc ražu, un pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika. Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos laikus novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina, skaidro VUGD speciālisti.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 21. augusta plkst. 6.30 līdz 24. augusta plkst. 6.30, VUGD Zemgales reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums, ziņo Viktorija Gribuste.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas