Deg šķūnis Vecumniekos

Bauskas ugunsdzēsēji-glābēji 4. aprīlī plkst. 11.28 devās uz Bauskas novada Ceraukstes pagastu, kur dega šķūnis 50 m2, tajā esošie salmi 7 m3, kā arī kūla 500 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pēc divām stundām, un tajos piedalījās seši ugunsdzēsēji-glābēji ar divām autocisternām, portālu informēja Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Dedzinot sauso zāli, iedzīvotāji neaizdomājas, ka ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt un tas var nodarīt kaitējumu paša un citu cilvēku īpašumam, veselībai un pat dzīvībai.

Kūlas dedzināšanas rezultātā 4. aprīlī Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā aizdegās šķūnis. Pateicoties ugunsdzēsēju-glābēju operativitātei, liesmas izdevās savlaicīgi apturēt, un ugunsgrēkā cieta tikai šķūņa siena 20 m2 platībā. Pārējo ēkas daļu un tajā esošo malku ugunsdzēsējiem-glābējiem izdevās no liesmām nosargāt. Sausā zāle dega 500 m2 platībā. Ugunsgrēka dzēšanas darbos piedalījās seši ugunsdzēsēji-glābēji un divas autocisternas no Vecumniekiem un Baldones.

Aizvadītajā diennaktī Zemgales ugunsdzēsēji-glābēji dzēsa 20 kūlas ugunsgrēkus. Vakar visā Zemgalē bija spēcīgs vējš, kas veicināja kūlas ugunsgrēku izplatīšanos lielā teritorijā, padarot dzēšanas darbus ilgākus, apdraudot cilvēku īpašumus un ugunsdzēsēju- glābēju dzīvību un veselību. VUGD aicina iedzīvotājus nededzināt sauso zāli!
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 4. aprīļa plkst. 6.30 līdz 5. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus, 30 uz ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas