Degošs atkritumu konteiners izraisa sadūmojumu piecstāvu namā Bauskā

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 25. decembrī plkst. 1 naktī saņēma informāciju, ka piecstāvu dzīvojamajā mājā Bauskā jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka blakus kāpņu telpai esošajā atkritumu novietnē deg konteiners un atkritumi 2 m2 platībā, tādēļ kāpņu telpā no pirmā līdz trešajam stāvam bija izveidojies sadūmojums.

No otrā stāva dzīvokļa ar glābšanas masku palīdzību ugunsdzēsēji glābēji izglāba trīs cilvēkus, bet vēl desmit bija evakuējušies no ēkas pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, viens iedzīvotājs evakuējās pēc ugunsdzēsēju glābēju norādījumiem. Dzīvojamās mājas pirmajā un trešajā stāvā sadūmojuma rezultātā dzīvokļos bija nostrādājuši dūmu detektori, kas ļāva cilvēkiem savlaicīgi evakuēties. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 1.53, piedalījās 11 ugunsdzēsēji glābēji no Bauskas un Iecavas ar divām autocisternām un vienām autokāpnēm, informē Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Savukārt Rīgas ielā Bauskā 25. decembrī divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvokļa krāsns mūrī dega sodrēji 1 m2 platībā.
VUGD atgādina, ka dūmvadi no sodrējiem jāattīra regulāri, lai novērstu to degšanu. Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas