Degusi meža zemsedze un kūla Iecavas novadā

Aizvadītajās trijās diennaktīs, no 16. aprīļa plkst. 6.30 līdz 19. aprīļa plkst. 6.30, reģistrēts šogad Zemgalē lielākais kūlas ugunsgrēku skaits. Pērnās zāles dedzināšanas dēļ cietušas arī ēkas, meži un transportlīdzeklis, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Nereti kūlas dedzinātāji ir pārliecināti, ka viņi spēj kontrolēt uguns liesmas, tomēr dažādu apstākļu ietekmē tas nav iespējams, kūlas ugunsgrēkā nodeg arī ēkas un transportlīdzekļi. Tā 16. aprīļa vakarā Biržu ielā Bauskā dega kūla ar krūmājiem 400 m2 platībā, un tā rezultātā aizdegās arī dārza mājiņa, kas dega 9 m2 platībā.

Nedēļas nogalē Zemgalē dzēsti arī divi meža ugunsgrēki, tostarp 18. aprīlī pusdienlaikā Iecavas novadā dega meža zemsedze 2000 m2 un kūla 1,8 hektāru platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa vēl 58 ugunsgrēkus, kuros dega tikai kūla, no tiem piektdien – 15, sestdien – 16 un svētdien 27 kūlas ugunsgrēkus, tostarp astoņu hektāru platībā Rundāles novada Viesturu pagastā, trīs hektāru platībā Rundāles novada Rundāles pagastā, Bauskas novada Mežotnes pagastā, 2500 m2 platībā Bauskas novada Mežotnes pagastā, 800 m2 platībā – Rundāles novada Rundāles pagastā, 505 m2 platībā kūla un zaru kaudze liesmoja Bauskas novada Ceraukstes pagastā, 300 m2 platībā Mēmeles ielā Bauskā, Rundāles novada Rundāles pagastā, 200 m2 platībā Pļavu ielā Bauskā, 100 m2 platībā Imantas ielā Bauskā.

Sadeguši kukaiņi, putni, dzīvnieki, līdz pamalei izdeguši melni lauki, ēku krāsmatas un automašīnu vraki – skarbā realitāte, ar kuru ik dienu saskaras ugunsdzēsēji glābēji, dzēšot kūlas ugunsgrēkus. VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama, jo apdraud apkārtējo vidi, cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus! Par normatīvajos aktos noteikto ugunsdrošības prasību neievērošanu, tajā skaitā īpašuma nesakopšanu, kā rezultātā bija iespējama kūlas degšana, var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena naudas vienība ir pieci eiro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai – no 280 līdz 1400 eiro.

Visā Latvijā VUGD saņēma 462 izsaukumus – 370 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 235 kūlas ugunsgrēku un 25 meža ugunsgrēku dzēšanu, 61 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukums bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas