Degusi saimniecības ēka Rundāles pagastā

Vakar, 19. aprīlī, plkst. 18.46 Bauskas un Elejas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Rundāles novada Rundāles pagastu, kur saimniecības ēkā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas, kurā atrodas saimniecības ēka un kūts, jumts jau deg ar atklātu liesmu pilnā 60 m2 platībā. Zem jumta kā siltinājums bija izvietots siena un salmu krāvums 15 m3 platībā. Kūtī lopi neatradās. Ugunsdzēsēji glābēji no liesmām nosargāja desmit metru attālumā esošo dzīvojamo ēku. Dzēšanas darbos piedalījās desmit ugunsdzēsēji glābēji ar trim autocisternām, un tie noslēdzās plkst. 22.15, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa14 kūlas un vienu meža ugunsgrēku. Kūlas ugunsgrēki dzēsti arī 1500 m2 platībā Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā un 1000 m2 platībā Bauskas novada Dāviņu pagastā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir sakopt savu īpašumu, tajā skaitā, pļaujot zāli, lai neveidotos kūla, kā arī desmit metru platu joslu ap ēkām attīrīt no sausās zāles un kultūraugu atliekām. Papildus vairākas pašvaldības savos saistošajos noteikumos ir definējušas teritorijas sakopšanas prasības, piemēram, pieļaujamo zāles augstumu, tās pļaušanas biežumu. VUGD aicina iedzīvotājus iepazīties ar saviem pienākumiem teritorijas sakopšanas jomā un tos pildīt, lai novērstu kūlas degšanu.


Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 20. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 22 izsaukumus –19 uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.
Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 125 izsaukumus – 94 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 51 kūlas un 12 meža ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet 16 izsaukumi bija maldinājumi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas