Degusi šķeldošanas iekārta Īslīces pagastā

Vakar, 20. aprīlī, pēcpusdienā Bauskas novada Īslīces pagastā dega šķeldošanas iekārta 25 m2 un blakus novietotie zari un krūmi 10 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās ugunsgrēka dzēšanai tika izmantoti ugunsdzēsības aparāti, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.
Aizvadītajā diennaktī Zemgalē ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 24 kūlas ugunsgrēkus, kā arī vienu meža ugunsgrēku.

Kūlas ugunsgrēki dzēsti: 1000 m2 platībā – Bauskas novada Ceraukstes pagastā, 250 m2 platībā – Iecavas novadā, 150 m2 platībā – Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā, 15 m2 platībā – Vecumnieku novada Bārbeles pagastā.

VUGD atgādina, ka zemes īpašnieka pienākums ir veikt pasākumus, piemēram, regulāri pļaut zāli, lai neveidotos kūla un nenotiktu tās degšana. Par šo pienākumu nepildīšanu VUGD amatpersona var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu, kas fiziskajai personai ir no sešām līdz piecdesmit sešām naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai – no piecdesmit sešām līdz divsimt astoņdesmit naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu, viena naudas vienība ir 5 eiro. Tādējādi naudas sods par ugunsdrošības prasību neievērošanu fiziskajai personai ir no 30 līdz 280 eiro, bet juridiskajai personai – no 280 līdz 1400 eiro.
Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 19. aprīļa plkst. 6.30 līdz 20. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma 34 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.
Savukārt visā Latvijā VUGD saņēma 127 izsaukumus – 95 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 61 kūlas un astoņus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas