Deguši sodrēji dūmvadā Vecumnieku pagastā

Vakar, 14. decembrī, Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā sodrēji dega trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. Lai novērstu ugunsnelaimi, VUGD aicina iedzīvotājus pirms apkures sezonas sākuma iztīrīt dūmvadus.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 14. decembra plkst. 6.30 līdz 15. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, un vēl divi izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 45 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet pieci no izsaukumiem bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas