Degvielas litrs lētāks par vienu eiro 3

Psiholoģiski patīkama skaitļu virtene trešdien, 21. janvārī, priecēja autovadītājus. Degvielas uzpildes stacijas rotāja uzraksti, kas liecināja – par litru 95. markas benzīna jāmaksā mazāk nekā viens eiro.

Šoferi šo jaunumu uztver pozitīvi, tomēr par lielu ekonomisko atvieglojumu runā negribīgi. «Vismaz ir psiholoģiski patīkami paskatīties uz tablo degvielas uzpildes stacijā, redzot, ka cena zemāka par eiro. Tas rada iespaidu, ka dzīve kļūst labāka. Realitātē ne viss ir tik spoži. Ekonomisko efektu benzīna cenas kritums nedod. Maksājumu ir ļoti daudz, tur nekas lētāks nepaliek,» tā apgalvo Agris Lazdiņš, SIA «Rundāles auto» valdes loceklis.

Nedaudz vairāk optimisma ieskanas starptautisko pārvadājumu uzņēmuma vadītāja balsī, kurš publiski lūdza viņa vārdu neminēt. Starptautiskajiem pārvadātājiem degvielas cenu samazinājums ir atspaids. Degvielas cenas veido līdz pat 70 procentiem no pakalpojuma izmaksām. Tādējādi uz benzīna rēķina var nedaudz ietaupīt. Taču vienlaikus auguši izdevumi daudz kur citur. Piemēram, maksa par tā dēvēto eirovinjeti vairākās valstīs ir cēlusies.

Viena pozitīva lieta degvielas cenu kritumam ir gan. Benzīna cenai Latvijā samazinoties, tā pietuvojas maksai par litru benzīna Krievijā. Tādējādi vest kravas uz Krieviju un tur auto degvielas tvertnes piepildīt ar lētāku benzīnu vairs nav prioritāte. Pārvadātāji var vairāk pievērsties rietumu virzienam, jo bizness tur ir drošāks, paredzamāks.

Degvielas cenu kritums var pozitīvi ietekmēt arī pašvaldību budžetu. Piemēram, Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina skaidroja, ka pašvaldība organizē konkursu degvielas iepirkumam lielos apjomos un ilgākam laika posmam. Līgumi ar uzvarētāju paredz, ka degviela tiek piegādāta par cenu, kāda tā ir mazumtirdzniecībā, pieskaitot pretendenta piedāvātās atlaides. «Tātad pašvaldība, tieši tāpat kā jebkura privātpersona, ietaupa uz degvielas cenas samazinājuma,» apliecina I. Šomina.

Aģentūra LETA ziņo, ka kopumā kopš 2014. gada jūlija benzīna cenas mazumtirdzniecībā ir samazinājušās par 33 centiem, bet dīzeļdegvielas cenas – par 26 centiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

saņa

ārprāc cik dārga nesmu jau 10 gadus kalonkā lējis

pirms 5 gadiem, 2015.01.22 11:11

"V.Dombrovskis"

....būtu laiks palielināt akcīzes nodokli.

pirms 5 gadiem, 2015.01.22 11:54

asils

pag paag ...
saksies sejas laiks-uzleks 1,50 e litra
aaa !

pirms 5 gadiem, 2015.01.22 15:25

Vietējās ziņas