Dejas brīnums top lietū un saules svelmē 4

Dejotāji «Daugavas» stadionā mēģinājumos sviedrējušies, arī nedaudz liedējušies trīs dienas. Piektdien, 10. jūlijā, un sestdien, 11. jūlijā, viņi trīs koncertos savu veikumu atrādīs skatītājiem.

«Bauskas Dzīve» stadionā pabija trešdien, kad tā mākslīgo segumu bija noklājušas tikko nolijušā lietus lāses. Mēģinājuma norisi tas netraucēja. Pēcpusdienā soļu raksti un zīmējumi laukumā tika veidoti, dejotājiem esot zem svelmainas saules stariem.

Desmit dažādu Bauskas novada deju kolektīvu vadītāja Tamāra Ļisovcova emocijas izklāsta sev ierastā pozitīvā noskaņā: «Prieks, ka beidzot ir jauns segums, tas ir kvalitatīvs. Laukums kopumā ir moderni aprīkots, stilīgas ir dekorācijas. Virsvadītāji cītīgi strādā, veidojot zīmējumus, līnijas. Es jūtu, koncertā tas izskatīsies brīnišķīgi. Būs pārsteigumi horeogrāfiskajās ainās. Saviem vairāk nekā 200 dejotājiem vēlu izbaudīt svētkus, dejot ar prieku, jo mēs, skolotāji, horeogrāfi, strādājam, lai viņi justos labi.»

Pieredzējusī deju skolotāja audzēkņiem vēl un vēlreiz atgādina būt ļoti precīziem, uzmanīgi izpildīt visus virsvadītāju norādījumus. No tribīņu augšējām rindām ir pamanāma katra kļūdiņa. Koncertos tās «kāri» uztver arī televīzijas kameras. «Lielie dejotāji jau zina, bet mazajiem tas ir pārsteigums, kā no augšas var redzēt, kurš nav nostājies savā vietā vai ir nepareizi pagriezies. Arī šāda ir deju svētku pieredze,» stāsta T. Ļisovcova.

Vecumnieku novada Misas vidusskolas deju kolektīva «Spriguļi» vadītājai Valijai Vainai šie ir jau trešie svētki: «Es jūtu, šie būs visemocionālākie koncerti, kādi līdz šim bijuši. Mēs esam atbraukuši radīt brīnumu, es ticu, skatītāji to piedzīvos.»

Savdabīgas izjūtas, esot uz «Daugavas» stadiona laukuma, ir iecavniecei Zanei Cerai. Viņa pati šeit kādreiz dejojusi, tagad pirmo reizi ar Iecavas vidusskolas 3. – 4. klašu skolēniem ir kā kolektīva vadītāja. «Priecājos kopā ar saviem audzēkņiem, un atmiņā uzpeld emocijas, kādas pati savulaik šeit izdzīvoju. Ceru, ka arī viņi no šiem mēģinājumiem un koncertiem atcerēsies tikai jauko,» tā Z. Cera.

Pirmreizējs piedzīvojums dejot tik lielā laukumā ir Misas vidusskolas sākumklašu audzēkņiem. «Ļoti gaidu koncertus, jo gribu saprast, kā šie raksti izskatīsies kopā,» tā spriež Edijs Gusarovs. Savukārt Agris Kozlovskis atzīstas, ka pēc pirmās garās mēģinājumu dienas vakarā miegs un nogurums ātri vien visus salicis pa guļvietām.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

pārsteiguns

Nezināju, ka Tamāra ĻIsovcova vada 10 dažādus Bauskas novada deju kolektīvus? Kuri tad tie ir?

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 16:37

***

4 noteikti-''Odziņa","Adatiņa",''Jandāls'',seniori Ceraukstē...

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 18:34

Mamma.

Biju šodien koncertā vienkārši super:)visi malacīši.

pirms 5 gadiem, 2015.07.10 21:26

Vietējās ziņas