Dejotāji Bauskā sacentīsies par «Bigas krūzi»

Sestdien, 19. janvārī, Bauskas kultūras centrā norisināsies Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss-sadancis «Bigas krūze», kas šogad notiks jau piekto reizi un kurā latviešu dejas zelta fondu izdejos vienpadsmit deju kopas, portālu informēja Bauskas kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne.

Viņa atgādina, ka konkurss «Bigas krūze» iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, kura par savu ieguldījumu apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi.  Sarīkojuma galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru, kā arī popularizēt latviešu tautas dejas tradīcijas, atklājot to daudzveidību.

Šogad kolektīvu sniegumu vērtēs horeogrāfs, tautas deju ansambļa «Jaunība» mākslinieciskais vadītājs, pirmās «Bigas krūzes» ieguvējs ar Īslīces VPDK «Līdums» Arvils Noviks, horeogrāfe, profesore, Latvijas Zinātnes padomes eksperte, Deju svētku virsvadītāja Rita Spalva un horeogrāfe, dejas pedagoģe, Deju svētku virsvadītāja Marga Apsīte.

Konkursā piedalīsies 11 senioru deju kolektīvi – Svitenes kultūras nama SDK «Šurpu turpu», Aizkraukles pagasta SDK «Aizkrauklis», Dobeles kultūras nama SDK «Dobelnieks», Suntažu kultūras nama SDK «Suncele», Stopiņu novada SDK «Ulenbroks», Baldones novada SDK «Degļi», Ventspils kultūras centra SDK «SenKurzeme», Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra SDK «Sidrabvilnis», Ozolnieku tautas nama SDK «Ozolnieki», Bauskas Kultūras centra SDK «SenBiguļi», kā arī VPDK «Laipa» no Jelgavas, kas ir pērnā gada konkursa uzvarētāji.
.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas