Dejotāji Bauskā sacentīsies par «Bigas krūzi» 2

18. janvārī Bauskas kultūras centrā norisināsies Latvijas vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvu konkurss-sadancis «Bigas krūze», kas šogad notiek jau sesto reizi un kurā latviešu dejas zelta fondu izdejos septiņas deju kopas, portālu informēja kultūras centra pārstāve Lelde Feldmane-Zajarska.

Konkurss «Bigas krūze» 2015.gadā iedibināts, godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, un tā galvenā iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru – aizvadītā gadsimta 50., 60., 70.gados iestudētās latviešu tautas dejas.Tā kā Birutu ikdienā mīļi sauca par Bigu, konkurss nes viņas vārdu, bet sadejošanas galvenā balva - tērauda krūze ar Bārtas vainaga elementiem – veidota jo pamatīga, kāda raksturā bija pati Biga.
L. Feldmane-Zajarska atklāja, ka šogad konkursā piedalīsies septiņi vidējās paaudzes deju kolektīvi (VPDK) - Bauskas Kultūras centra «Biguļi», Ceraukstes pagasta «Dzirnavnieki», Lielvircavas kultūras nama deju kolektīvs «Laimes Pali», Saldus novada deju kopa «Bandava», «Upe» no Tīnūžiem, Svētes pagasta VPDK «Svēte», Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» VPDK «Laipa», kā arī «Sidrabi» no Rīgas.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija - horeogrāfes un vairākkārtējas Deju svētku virsvadītājas Rita Spalva un Marga Apsīte, kā arī horeogrāfs un Dobeles novada skolēnu deju kolektīvu virsvadītājs Arvils Noviks. Pagājušā gada laureāts - senioru deju kolektīvs «SenBiguļi» - arī piedalīsies un konkursā dejos trīs dejas, taču netiks vērtēts.

Konkursā - sadejošanā «Bigas krūze» pamīšus piedalās gan vidējās paaudzes, gan senioru deju kolektīvi. Tā kā 2019.gadā konkursanti bija senioru deju kolektīvi, šogad dalībnieki pārstāv vidējo paaudzi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Super!

Ļoti jauks pasakums! Mēs ar draugiem ari busim skatitaju rindaas! un aplaudesim pamatiigi , lai uzvar labaakais!

pirms gada, 2020.01.09 12:12

Vietējās ziņas