Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dejotājiem balvā deviņus kilogramus smaga krūze 2

Bauskā iedibināta jauna sadejošanās tradīcija, informē Bauskas kultūras centra speciāliste Elīna Uļanska.

Vidējās paaudzes un senioru deju kopas no Bauskas novada svētdien, 4. maijā, tikās pirmajā sadejošanas sarīkojumā «Bigas krūze». To atklājot, deviņus kilogramus smago krūzi uz skatuves uznesa Edvīns Hegenbarts – ievērojamās horeogrāfes Birutas Hegenbartes dēls. Viņš arī dalījās savās atmiņās par Bigu. Stāstījums bija emocionāli piesātināts, mīļš, papildināts ar kurioziem atgadījumiem no dzīves.

Koncertā deju kolektīvi «Mēmele», «Dzirnavnieki», arī abi deju kopas «Biguļi» sastāvi skatītājiem demonstrēja latviešu tautas deju zelta fondu. Daļu no tām savulaik iestudējusi pasākuma «vaininiece» B. Hegenbarte.

Festivāla «Bigas krūze» vadmotīvs tāds arī paliks – saglabāt un rādīt nākamajām paaudzēm latviešu deju zelta fondu. Iecerēts, ka turpmāk šis būs Latvijas vidējās un senioru paaudzes dejotāju konkurss. Ik gadus tas notiks janvāra trešajā sestdienā Bauskā.

«Bigas krūzi» rīko, atceroties un godinot Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Par savu ieguldījumu B. Hegenbarte apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeņa zelta godazīmi. Biruta Hegenbarte ikdienā mīļi tika saukta par Bigu, tālab arī konkurss nodēvēts par «Bigas krūzi». Tā galvenā balva ir pēc baušķenieka Gata Zotova dizaina veidota deviņus kilogramus smaga metāla krūze. Līdz nākamajai sadejošanai to uzticēts glabāt B. Hegenbartes savulaik vadītajam deju kolektīvam «Biguļi».


Pievieno komentāru

Komentāri 2

sakta

Paldies!
Neredzēti orģināla piemiņas balva!

pirms 6 gadiem, 2014.05.13 15:58

Vietējās ziņas