Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deju kolektīvs «Līdums» nopietni gatavojas lielajai jubilejai 4

Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs «Līdums» gatavojas savam jubilejas koncertam «Rotādama saule dej». Īslīces kultūras namā tas izskanēs piektdien, 2. maijā.

«Bauskas Dzīve» ar dejotājiem tikās mēģinājumā pirms nedēļas. Sparīgi nodancojuši, viņi sasvīdušām pierēm ļāvās emocionālam stāstījumam par saistošāko savā vaļaspriekā – dejošanā. Vija Ieleja ir «Līduma» dejotāja kopš 1986. gada. Par sev tuvākiem viņa dēvē klasiskos deju soļus, taču ar prieku mācās arī jaunrades dejas. Deju kopas ilgās pastāvēšanas noslēpumu viņa min kādreizējās vadītājas Birutas Hegenbartes jeb Bigas radīto kolektīva dvēseli. Gunta Smaļķe savukārt uzteic pašreizējo vadītāju Aivu Skalderi, kura pratusi šo Bigas sēto dejotprieka puķi kopt un sargāt.

Dejotāja Solvita Tijone stāsta, ka mēģinājumos viņai aizmirstas viss – ģimenes rūpes, darba nogurums: «Es nevaru iedomāties savu dzīvi bez šiem mēģinājumiem otrdienu un ceturtdienu vakaros.» Ilggadējo dejotāju vidū ir arī Aivars Indrušonoks. Viņa daudzo talantu vidū ir prasme kolektīvu «savaldīt» skaisto, bet arī vienlaikus tik nogurdinošo Dziesmu un deju svētku laikā Rīgā.

«Dažreiz cieš ģimene, kaķis un puķu dārziņš. Nepietiek laika tiem veltīt pienācīgi daudz uzmanības, jo garas stundas, arī nedēļas nogales jāpavada mēģinājumos, koncertos. Tomēr tas kompensējas ar lielisku noskaņojumu, ko gūstam šajā kolektīvā, pēcāk to veltām arī saviem mājiniekiem,» stāsta dejotāja Judīte Grāvīte.

Kolektīva vadītāja A. Skaldere slavē savus dejotājus, atzīstot, ka koncertu repertuārs nebūt nav viegls: «Tam dejas dullumam ir jābūt iekšā. Bez tā lielo slodzi neizturēt.» Pašlaik kolektīva sastāvā ir 30 dejotāju. Tik kupls skaits «Līdumā» ir jau daudzus gadus. Vadītāja atzīst, iespēja nokļūt svētkos Rīgā ir pietiekami liels stimuls. Tomēr daudziem svarīgas ir arī mēģinājumos gūtās emocijas. Kolektīvā valdošais pozitīvais mikroklimats notur tajā dalībniekus. Vienlaikus nozīmīgs ir pašvaldības atbalsts dejotājiem gan agrākos laikos, gan arī pēdējos gados.

Papildus deju kolektīva vadītājas pienākumiem A. Skaldere iestudējusi dejas dažādiem novada pasākumiem, teatralizētajiem uzvedumiem «Īsa pamācība mīlēšanā» un «Limuzīns Jāņu nakts krāsā», arī mūziklam «Viesmīle». 

Jubilejas koncertā 2. maijā Īslīcē solījušies ierasties draugu kolektīvi «Biguļi», «Mēmele», «Raksti». Programmu kuplinās Īslīces pagasta jauktais koris «Četri vēji». 

Uzziņai

Bauskas novada pašvaldība apbalvojumi

  • Atzinības raksts un 300 eiro naudas balva Īslīces pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvam «Līdums» par profesionālu dalību Īslīces pagasta un novada kultūras veidošanā un sakarā ar 40 gadu radošo jubileju;
  • Atzinības raksts kolektīva vadītājai Aivai Skalderei;
  • Pateicības raksti deju kolektīva dalībniekiem Aivaram Indrušonokam, Guntai Smaļķei, Aigai Baltalksnei, Vijai Ielejai, Agnesei Grāvītei, koncertmeistarei Ilgai Pūlei.


FAKTI

  • Vidējās paaudzes deju kolektīva «Līdums» pirmā vadītāja bija Velta Ločmele, kas 1974. gadā sāka vadīt kolektīvu jaunajā kolhoza klubā.
  • Kopš 1988. gada savā paspārnē dejotājus pārņem Biruta Hegenbarte, mīļi dēvēta par Bigu. Pēc Bigas aiziešanas ar dejotājiem strādā Baiba Vanaga, no 2009. gada kolektīvu vada Aiva Skaldere.
  • «Līdums» piedalījies visos Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos Rīgā, kuri notikuši šo 40 gadu laikā.
  • Tagad «Līdums» gatavojas deju uzvedumam «Lec, saulīte!», kas notiks šī gada 21. un 22. jūnijā Mežaparkā pasākumā «Rīga 2014 saulgrieži».
  • «Līdums» ir dejojis starptautiskajos deju festivālos Slovākijā, Ungārijā, Lietuvā, Igaunijā. Piedalījies dažādos vidējās paaudzes deju svētkos Latvijas pilsētās un pagastos.
  • Kolektīva devīze: «Mēs mīlam to, ko mēs darām, mēs darām to, ko mēs mīlam!»


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Es

Prieks par Līdumu un Rudzupuķīti, tā Biga dēvēja Aivu.

pirms 6 gadiem, 2014.04.30 08:10

Aicītis

Nezaudēt dejas dullumu un dejotprieku arī tuprmāk!:))

pirms 6 gadiem, 2014.04.30 17:52

Vietējās ziņas