Deju kolektīvu sveic nozīmīgā jubilejā 1

Bauskas kultūras centra deju kopas «Biguļi» 35 gadu jubilejas koncerts «Dancī meitu nolūkoju» notiks svētdien, 3. maijā, portālu informē kultūras centra direktore Ilva Vansoviča. 

Bauskas novada dome piešķīrusi deju kopai atzinības rakstu par sasniegumiem dejas mākslā un aktīvu dalību novada un Latvijas kultūras dzīvē. Deju kopai atvēlēta arī balva – 300 eiro. Ar atzinības rakstu apbalvota kolektīva vadītāja Santa Zemīte. Viņai apbalvojums piešķirts par nesavtīgu, radošu darbu tautas deju tradīcijas attīstībā Bauskas novadā. Atzinības rakstu par ilggadēju dalību un nesavtīgu darbu deju kolektīvā saņems dejotāja Ināra Krauze. Atzinības raksts piešķirts arī deju kopas «Biguļi» pianistei Silvijai Geibai. Viņa apbalvota par profesionalitāti un atsaucību deju kopu iestudējumu sagatavošanā un koncertēšanā.

Deju kolektīva vadītāja Santa Zemīte «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka koncertam gatavojas ap 40 dejotāju. Programmā izdejos un izstāstīs koncerta nosaukumā ietverto apgalvojumu «Dancī meitu nolūkoju». «Mūsu kolektīvā ir astoņi pāri, kas viens otru atraduši dejojot. Viņus un ilggadējos dejotājus koncertā īpaši sumināsim. Liels prieks par mūsu viesiem no Bauskas novada, Aizkraukles un Igaunijas,» par koncertu stāsta S. Zemīte. Deju kopu «Biguļi» viņa vada ceturto sezonu. 

Savukārt dejotāja Ināra Krauze dejotprieku «Biguļos» gūst jau 28 gadus. Kolektīvā viņa dejo kopā ar vīru Māri Krauzi. «Bauskas Dzīvei» viņa pastāstīja, ka tautas deju soļus sākusi apgūt, mācoties Bauskas 1. vidusskolā. Tagad savu ikdienu bez dejošanas nespējot iedomāties.

«Man patīk mēģinājumi, kuri nevis nogurdina, bet tieši otrādi – uzlādē ar jaunu enerģiju. Jauki ir kolektīva izbraucieni, kuros vienmēr jautri un interesanti pavadām laiku. Šajos gados apgūts ļoti daudz deju, gatavojoties jubilejas koncertam, atjaunojam arī dažas agrāk mācītās,» stāsta dejotāja.

I. Krauze ne tikai dejo «Biguļos», bet, strādādama par šuvēju individuālajā uzņēmumā «Māksla», darinājusi tērpus gan sev, gan citiem kolektīva dejotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kolēģi pamatskolā...

MALACIS-SANTA.....TĀ TURPINĀT......

pirms 5 gadiem, 2015.05.05 08:34

Vietējās ziņas