Deju kopa «Mēmelīte» piedalās starptautiskā festivālā Polijā 1

No 24. līdz 29. jūnijam Bauskas bērnu un jauniešu centra deju kopa «Mēmelīte» uzstājās starptautiskā festivālā «Muzikālās impresijas» Polijas pilsētā Bidgoščā.

Bidgoščas krāšņums, dažādu pasaules valstu dalībnieku klātbūtne ikvienam ļāva izjust mūziku un dejas. Uz Poliju devās «Mēmelītes» trīs grupu dejotāji. Šis festivāls ir muzikāla visas pasaules mūziķu un mākslinieku satikšanās. Nedēļas garumā Bauskas deju kopa piedalījās trīs koncertos, noslēguma koncerts notika Bidgoščas operā. Spriežot pēc skatītāju aplausiem un emocijām, var teikt, ka poļiem un citiem apmeklētājiem latviešu dejas ļoti patika.

Pirmajā dienā Bauskas dejotāji piedalījās svētku gājienā. Festivāls tika atklāts krāšņi. Kā pateicību par piedalīšanos kolektīvu vadītāji saņēma poļu ceptu maizi. Otrā, trešā un ceturtā bija koncertu un ekskursiju diena. Priekšpēdējā dienā dalībnieki sniedza koncertu operā. Pēdējā dienā mājupceļā 13 stundas tika dziedāts, dejots, dalībnieki skatījās latviešu filmas «Limuzīns Jāņu nakts krāsā», atceroties pirms nedēļas nosvinētos svētkus, un «Rīgas sargi», kas raisīja patriotisku noskaņu. Vairums latviešu dziesmu visiem bija zināmas, tāpēc netrūka vokāla skanīgam dziedājumam.

Dejotāji iepazina Polijas kultūru, mūziku, deju mākslu, slavenākos apskates objektus un māksliniekus, piemēram, komponistu Frideriku Šopēnu, ko zina visā pasaulē. Baušķenieki redzēja zinātnieka Nikolaja Kopernika dzimto pilsētu Toruņu un viņa mājas. Aizvēsturisko dzīvnieku parkā tika aplūkoti dinozauri, baušķenieki apmeklēja arī «apgriezto māju», kur jumts ir apakšā, bet pamati – augšā. Daudziem šīs mājas apskate radīja «galvas griešanos», bet visi bija sajūsmā par ekskursiju. «Mēmelītes» dalībnieki Bidgoščas vecpilsētā redzēja 18° meridiāna līniju, kas šķērso vecpilsētas «sirdi». Dejotājai Sintijai Kļavai vislabāk paticis Toruņā: «Tā ir ļoti skaista pilsēta ar brīnišķīgām apskates vietām.» S. Kļava nākotnē vēlētos tur atgriezties. Karstais laiks, kas trešdien sasniedza +32°C atzīmi, dejotājiem deva iespēju doties uz ezeru un baudīt Polijas ūdeņus peldot.

Festivāla organizatori bija parūpējušies par starpvalstu draudzības veidošanos. Jau festivāla otrajā dienā jaunieši tikās diskotēkā, kuras laikā dalībnieki varēja iepazīties ar citu valstu kultūru, manierēm. Nakšņošanas vietā koris «Spīgo» no Jelgavas un «Mēmelītes» dejotāji mācīja latviešu dziesmas un dejas, piemēram, «Cūkas driķos», kas poļiem ļoti patika. Koncerta laikā uz skatuves «Mēmelēni» mācīja plaukstiņpolku mazākajiem festivāla dalībniekiem. Bauskas dejotājiem veidojās draudzīgas attiecības gan ar poļiem, gan citu valstu pārstāvjiem.

Vistālāko ceļu uz pasākumu bija mērojuši dalībnieki no Ķīnas. Viņi sacīja, ka ļoti paticis 30 minūšu garais «Mēmelītes» priekšnesums, jo tas bijis ar savu «odziņu». «Iepriekš neko par Latviju nebiju dzirdējis, tagad zinu, kur ir šī valsts un kādas ir tās dejas. Latvieši ir brīnišķīgi,» teic dziedātājs no Ķīnas.

Festivāls noslēdzās ar apbalvošanu. Arī Bauskas dejotāji saņēma kausu un pateicību par dalību. Pasākuma dalībniekiem patika festivāls, taču vislabāk ir savās mājās – Latvijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas