Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Depolitizē iepirkuma komisiju 15

Bauskas novada domes pirmajā ārkārtas sēdē 25. jūnijā visgarākās diskusijas bija par pārmaiņām iepirkuma komisijas sastāvā. Sagatavotajā lēmuma projektā bija paredzēts no darba komisijā atbrīvot partijas «Vienotība» bijušo deputātu Gintautu Tarvidu un domē atkāroti ievēlēto šīs partijas pārstāvi Uldi Kolužu. Viņu vietā tika ieteikts Latvijas Zaļās partijas deputāts Mārtiņš Ruža un novada administrācijas speciālists Mārtiņš Vilciņš. Sākot apspriest šo lēmuma projektu, U. Kolužs interesējās, kādēļ divu deputātu vietā komisijā būs tikai viens un kādēļ tieši viņš no komisijas sastāva svītrots. Novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks skaidroja, ka ir vēlme iepirkuma komisiju depolitizēt, iesaistot tajā administrācijas speciālistu. M. Ružas izvēli viņš skaidroja kā politisku lēmumu. Pret šādu ieceri iebilda deputāts Jānis Rumba («Vienotība»): «Uldis Kolužs līdz šim komisijā strādāja labi. Nepiekrītu tam, ka politisku iemeslu dēļ viņš būtu no darba komisijā jāatbrīvo.» Deputāts Aleksandrs Novickis (Reformu partijas un Latvijas Atdzimšanas partijas apvienotais saraksts) iebilda pret saimnieciskās nodaļas speciālista Mārtiņa Vilciņa pārslogošanu: «Mārtiņš Vilciņš ir labs speciālists, viņš daudz dara, un tagad viņam vēl uzkrauj papildu pienākumus. Tad ir jāpārskata viņa atalgojums.» R. Ābelnieks solīja, ka tiks izveidota darba grupa, kurā pārskatīs darbinieku algas.  Deputāts no Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) Juris Landorfs iebilda pret U. Koluža kandidatūru, norādot, ka viņš kā uzņēmējs var būt ieinteresēts dažu iepirkumu veikšanā. Savstarpējām replikām debašu laikā apmainījās deputāti U. Kolužs un Alvis Feldmanis (LSDSP). Savukārt A. Novickis pieprasīja ievērot konsekvenci, ja reiz no darba komisijā atbrīvo uzņēmēju U. Kolužu, tad tajā nedrīkst ļaut darboties deputātam, uzņēmējam Mārtiņam Ružam. Diskusija par juridiskām niansēm izvērtās arī starp deputātu A. Novicki un novada domes juridiskās nodaļas vadītāju Modri Mākulēnu.  Balsojumā pārmaiņas iepirkuma komisijas sastāvā atbalstīja 11 deputātu. Pret balsoja visi četri no «Vienotības» ievēlētie deputāti, kā arī A. Novickis un Aija Spriņķe no Reformu partijas.  Bez jaunievēlētajiem iepirkuma komisijas locekļiem Mārtiņa Ružas un Mārtiņa Vilciņa tajā darbosies novada administrācijas darbinieki Andris Rācenis, Ineta Ruhocka, Diāna Indriksone un Sarmīte Oļehnoviča.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Raksta nosaukumam jābūt : DEMORALIZĒ IEPIRKUMA KOMISIJAS VEIDOŠANAS PRINCIPUS

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 20:37

Izskatās ir viens neaizvietojams , universāls deputāts, kurš var strādāt gandrīz visās komitejās un komisijās, lai jau veicas, tikai, lai nepārrēkinās ar savām spējām un prasmēm.Tomēr, lai nu kā , bet pašam izglītība nav tā sopžākā, un uz pieredzi , protams, var atsaukties, kā to "veiksmīgi" darija A. Šlesers, bet izrādijās ar to nepietiek. Kaut gan kā cilvēks , līdz šim, viņš bija jauks....

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 10:40

zinītis

uzvar vienmēr savējais,bet ne vietējais, ar kurulabii vedās sarunas par..............domājiet paši$

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 08:31

domā 27.06.2013. 22:39:32, draudziņ visgudrāk izrunājās tieši Uldis IP sakarā, tā ka pareizi teikts, ko sēja to pļauj, var jau iet kopā ar goda cilvēkiem, ja pats ir tāds...

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 08:24

27.06.2013. 18:57:13, nosauc vienu baušķenieku kurš ir Lemberga afēru cienīgs?

pirms 7 gadiem, 2013.06.28 08:22

domā

Rumbiņ, nebūtu tu prātu sajaucis ar IP Koluzš būtu daudz sakarīgāks , jo zinu viņu , kā darbīgu, nopietnu cilvēku. Uldi maini partiju un ej kopā ar goda cilvēkiem.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 22:39

labojums

Pret balsoja visi četri no «Vienotības» ievēlētie deputāti, atturējās A. Novickis un Aija Spriņķe no Reformu partijas.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 22:17

Ventspili, ja kas ir tā, ka nekas bez Aivara ziņas nenotiek, -neviens jauns uzņēmējs nopietnu komercdarbību uzsākt nevar, iekams nav saņēmis Aivara svētību, 000 (neiet runa par pedikīra pakalpojumu sniegšanu) ..000 iepirkumi?
tas miin to 000, ka bez Aivara ziņas Ventspilī "smaku palaist" nevar - vai tas ir tas,kas mums šeitan vajadzīgs? -nedomāju, ka tā
UN 000 ir bik telpā un laikā jāorientējas lai par šādām lietām spriestu

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 18:57

Topošajam juristam 27.06.2013. 17:50:46, kad par tavu bazaru ieinteresēsies konkurences padome, iub birojs un knab tad paklausīsimies kā tad tu putniņ dziedāsi???

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 18:38

Topošajam juristam

Ja gribi spriest par iepirkumiem un vietējo atbalstīšanu, tad papēti vispirms Ventspils pieredzi, kur pašvaldības iepirkumos teju vienmēr uzvar vietējie nevis kaut kādi "ķīnieši". Lūk, tā ir jāstrādā labiem pašvaldības juristiem, kas iepirkumu nolikumus uzraksta tā, lai uzvarētu vietējie! Tas tad arī ir reāls pašvaldības atbalsts vietējiem uzņēmējiem nevis tikai skaļas frāzes un, kad jāatbalsta vietējie, tad, redz, neko jau nevar ... Zaļās partija programmā bija šāda nostāja un, ceru, ka M.Ruža ar domubiedriem to arī beidzot panāks, ka pašvaldība sāks reāli atbalstīt vietējos uzņēmējus nevis tikai atrunāsies, ka neko jau nevar, jo ... blā, blā, blā!

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 17:50

viedi vārdi

Savukārt A. Novickis pieprasīja ievērot konsekvenci, ja reiz no darba komisijā atbrīvo uzņēmēju U. Kolužu, tad tajā nedrīkst ļaut darboties deputātam, uzņēmējam Mārtiņam Ružam

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 15:15

OK

Cik skaļš nosaukums - depolitizē ! Ar to politiku un politiskiem nosaukumiem var spēlēties kā vien gribās, bet aiz tiem pārgudriem vārdiem stāv parastie cilvēki. Un svarīgi ir vai godīgi , vai ne pildīts uzticētais pienākums. Par to vajadzētu arī rakstīt, t.i. pēc būtības.
Un ja jaunievēlētājs deputāts savā pirmsvēlēšanu kampaņā ir solījis kādam kādu īpašu pieeju iepirkumos , arī par to jāraksta atklāti.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 15:12

sākās

Nu lūk sākās demokratiskā sociķu un nacionālistu saimniekošana. Izskatās ka pārspēs visu iepriekšējo. Vai tur nav sakāpis vieniem otriem kaut kas galvā? Vālē uz nebēdu, visu pārtaisa pa savam, rēkinoties tikai ar sevi un savu kabatu.

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 14:55

Topošais jurists

Oooo ! tik palasiet , kas Ruža partijas programmā rakstīts par iepirkumiem !!! Paliek interesanti !
Kā tad "atbalstīsiet" vietējos, kuru vairāk, un ko sagaidi par "atbalstīšanu" ? Cik zinu, komisijai jābūt neitrālai attieksmei pret jebkuru pretendentu, kaut tas būtu no Ķīnas . :) :)

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 14:26

nezinītis

Vai nevarētu precīzāk, ar ko nodarbojas iepirkuma komisija

pirms 7 gadiem, 2013.06.27 14:10

Vietējās ziņas