Deputāti iebilst zemesgabala Lidlauka ielā pārdošanai izsolē 16

Bauskas novada domes finanšu komitejas sēdē deputāti lēma par iespēju zemesgabalu Lidlauka ielā 2 izlikt izsolē. Pēc ilgām diskusijām deputāti šādam lēmumprojektam nepiekrita un pieprasīja mainīt zemes pārdošanas nosacījumus.

Cik varēja noprast no diskusijas finanšu komitejas sēdē, zemesgabals Lidlauka ielā 2 atrodas pie A7 maģistrāles. Kā izteicās vairāki deputāti – pārdodamā teritorija ir īsts «zelta gabaliņš», tāpēc vien radās diskusijas par to, vai šo teritoriju ir kādam jāpārdod.

«Zemesgabalam ir paredzēta publiskā apbūve – tur var būt gan veikals, gan gāzes uzpildes stacija, benzīntanks, viesu nams. Ir interesējušies investori par šiem gabaliem,» informēja nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Gunita Vīgupa.

Galvenās diskusijas bija saistītas ar trim variantiem par to, kāda varētu būt šī zemesgabala nākotne. Deputāti Agris Mustermanis, Uldis Kolužs, Mārīte Ķikure un Gatis Skurba vērtēja, ka šo zemesgabalu labāk būtu iznomāt, nevis pārdot kādam īpašumā. M. Ķikure norādīja, ka var izmantot arī variantu, ka vispirms izmanto nomas maksas iespējas un tad, ja izbūvē kādu no projektiem, zemi var nopirkt.
Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs un juridiskās nodaļas vadītāja Eva Upīte bija pret šādu variantu.

«Žēl, ka jūs nesaprotat. Mēs jau piedāvājām zemesgabalu Lidlauka ielā 7 uz nomas tiesībām 30 gadus, neviens nepieteicās. Mēs tā «norausim» attīstību,» uzsvēra V. Čačs. Viņš atklāja, ka bijis pat potenciālais investors, bet atteicies, ja nosacījums ir zemi nomāt. Savukārt E. Upīte skaidroja, ka nomas gadījumā traucē likumdošana. «Uz nomas tiesībām investori nenosliecas, jo tā nav garantija, ka, situācijai mainoties, viņi nepazaudē ieguldītās investīcijas. Tāpēc nopietni investori nevēlas iegādāties uz nomas tiesību pamata,» pauda E. Upīte.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks pauda viedokli, ka visur ir svarīga stabilitāte un uzņēmējiem nepieciešamas garantijas nākotnei, ka zeme ir īpašumā, un tāpēc veido izsoli, kur pieteikties var ikviens. E. Upīte piebilda, ka var veidot līgumu tā – ja uzņēmējs nesāk projektu īstenošanu uz zemes īpašuma, tad novads zemi atgūst savā īpašumā. Šādam variantam piekrita arī deputāts Raitis Ābelnieks.

U. Kolužs un deputāts Juris Landorfs pauda, ka piekristu zemes pārdošanai, ja uzņēmējs nāktu ar konkrētu projektu un biznesa plānu par to, ko domā īstenot uz šī zemesgabala. Viņiem piekrita arī M. Ķikure.

Vairāki deputāti pauda šaubas par šo lēmumprojektu. Deputāts Aleksandrs Novickis uzskata, ka šādā veidā varot rasties iespēja spekulēt ar zemesgabaliem.

«Man ir izjūta, ka jūs zināt, par ko runājat, bet es nezinu. Ja ir investors, par to ir jārunā. Ir izjūta, ka zināt ko vairāk, padalieties tad ar citiem, un tad kopbilde ir citādāka,» finanšu komitejas sēdes laikā pauda deputāts Agris Mustermanis. «Izskatās, ka ir zināms cilvēks, kas grib šo gabalu iegūt. Ne velti šis lēmumprojekts ir piedāvāts, apejot iepriekšējās komitejas. Jāpasaka godīgi, kas aiz tā slēpjas,» viņam piekrita Valdis Veips.

Lēmumprojektu neatbalstīja arī deputāts Jānis Dūmiņš. Rezultātā par balsoja tikai A. Jātnieks. Deputāti aicināja administrāciju sagatavot plašāku informāciju un priekšlikumus par Lidlauka ielas zemesgabalu pārdošanu un investoru piesaisti.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Viedoklis

Nekāds jaunums. Juridiskās nodaļas vadītāja atkal izpaužās ar nekonkrētību, bez pierādījumiem, bez juridiskiem argumentiem, bez situācijas izpētes, analīzes kopā ar speciālistiem, bet pauž savas izpratnes ( pieļaujams, subjektīvas....) viedokli. Tukši vārdi bez piepildījuma!

pirms gada, 2020.04.29 13:23

Piebilde

Cik zināms lemj deputāti, nevis administrācijas Juridiskās nodaļas vadītāja, kuras kompetencē ir raudzīties, lai viss noritētu likumīgi, bet šeit izskatās ne tā ......!!!

pirms gada, 2020.04.29 16:20

Ak!

Ak,Domes dzeguzes mīnuso ierakstus! Patiesība nepatīk!

pirms gada, 2020.04.30 12:44

Opiņā

"Rezultātā par balsoja tikai A. Jātnieks."
Arī pirms tam par kaut kā būvniecību Lidlauka ielā ar visām četrām par bija A. Jātnieks, pat bija jau līgumu noslēdzis un ko ne.
Starp citu, par "zelta gabaliņu" šo zemes gabalu gan es nesauktu, tā kā tas atrodas jau praktiski ārpus pilsētas, kur ne visi ikdienā dodas un arī caurbraucot tur piebraukt nu nav tā kā pavisam ērti.

Katrā ziņā - izsole nav labs variants, un iznomāt ir vēl sliktāks variants. Pārdot par tirgus cenu kādam, kam ir reāls plāns skan kā vislabākais variants.

pirms gada, 2020.04.29 13:34

čakāns

Kaut aizrītos un nosprāgtu,maitas. Normālam cilvēkam to zemi neļāva izmantot, atņēma, pārdalīja, tagad nezina kur likt.

pirms gada, 2020.04.29 15:17

nedaudz pagaidiet

vai šo teritoriju tie paši,bet varbūt citi deputāti agrāk nedēvēja par "industriālo parku" un tieši tam tika par, ja nemaldos, vairāk kā miljonu vērtībā būvēts pievadceļš. Tieši ražošanas attīstībai, nevis veikaliem, viesu mājām un benzīntankiem, ražošanai, jūs lēmāt, cienījamie deputāti! Ja jau tam pievadceļam ir arī ES fondu līdzekļi tērēti, tad tie tērēti nelietderīgi, jo pievadceļš bija domāts ražošanai, konkrēti rūpnīcai, kas salmus pārstrādās spirtā

pirms gada, 2020.04.29 15:36

muris

tantinam atnema zemi un tagad stav tuksa un pa kopsanu jamaksa kas zali plaus par nodoklu naudu

pirms gada, 2020.04.29 22:02

Nu, nav labi

Izskatās, ka kāds mēģina savas rebes bīdīt, bet negrib padalīties

pirms gada, 2020.04.29 23:47

varbūt?

novada administrācija varētu paskaidrot, kāda cena ir ieplānota šim "zelta gabaliņam", bet tā kā neviens investors nav pieteicies, visticamāk zemi izsolīs, un tādā gadījumā varētu būt skaidrs, kas to iegādāsies un par kādu cenu, šobrīd, jo kā teica viens gudrs uzņēmējs, nekustamie īpašumi jāpērk krīzes laikā, tad tie ir krietni lētāki. Tā kā vismaz daļas deputātu iecerētais vērtējams kā parasta afēra, iedzīvošanās dēļ uz krīzes rēķina

pirms gada, 2020.04.30 09:54

ja jau, tad jau

ierosinājumu iesniegušie un zemes pārdošanas atbalstītāji varētu pastāstīt, kāds pamatojums ir zemes pārdošanai šobrīd, laikā, kad krīzes dēļ nekustamo īpašumu tirgus daļēji apstājies un cenas tiem krīt ne pa dienām, bet stundām?

pirms gada, 2020.04.30 13:09

Ai beidz,

Kur tu redzi, ka cenas krīt? Krīze, tos kas grib pirkt, īsti neskar. Varbūt kāds krīzes skartais pārdod pa lēto, lai kaut ko saglābtu, jā, bet cik tad tādu ir.
Skatoties NĪ sludinājumus, piemēram, konkrēti Bauskā, vairāk redzami tādi, kam cenas aug, nevis krīt..

pirms gada, 2020.04.30 13:24

Starp citu,

līdz reālai cenu krišano vēl nedaudz jāpagaida, bet kritīs noteikti un varbūt pat smagi...

pirms gada, 2020.04.30 14:15

beidzējam

varbūt, skaties šī mēneša sludinājumus un salīdzini tos ar kaut pagājušā, un atrodi kaut vienu, kam cena kāpusi, nevis kritusi.

pirms gada, 2020.04.30 17:24

arī beidzējam

kādēļ tu gribi izlikties par muļķāku nekā patiesībā esi, krīze tik tiešām neskar pircēju, jo gudrs pircējs NĪ pērk tieši krīzes laikā, kad tos vairumā pārdod tieši krīzes skartie. Ja jau Bauskas pašvaldība krīzes laikā grib atbrīvoties no īpašuma, tad ,redzams, krīze, un ne tikai, to smagi skārusi....

pirms gada, 2020.04.30 17:29

AI beidzam,

"Krīze, krīze, krīze" - parādiet man pāris reālus piemērus, kurus šī situācija tiešām SMAGI ietekmē?
Manā paziņu lokā tāds ir 1, kas darbojas viesnīcu/viesu namu jomā, taču pat viņš prognozē, ka pēc ārk. sit. beigām iekšējais tūrisms tā pacelsies, ka varētu pat būt labāki rezultāti nekā iepriekšējā gadā.
Fiz. personu ziņā, šī situācija skar pārsvarā mazkvalificētu darba spēku. Un tagad man pastāstiet, kā tieši šis varētu radīt krīzi NĪ tirgū? Jā, īres tirgū piekrītu, bet ne pārdošanas.
Starp citu "beidzējam", lūdzu, ieej ss un apskaties, pie zemes gabaliem ir "maģiski" palikuši dārgāki un kā minimums arī viena privātmāja ir ielikta dārgāk. Bet iespējams tur jau "krīzes" laika biznesmeņi ir uzdarbojušies un uzlikuši savu "varku".
"arī beidzējam" pašaldība jau negribēja atbrīvoties no NĪ konkrēti krīzes laikā, bet gan šo "krīzi" pielietot kā aizsegu, lai sāktu izsoli un NĪ par "krīzes cenu" varētu iegādāties kāds konkrēts interesents, kuru neviens negrib nosaukt. Pašvaldībai šī "krīze" tīri teorētiski nenodara neko, vismaz neko ievērojamu un arī NĪ tur stāvot nevienam kabatu nespiež.

pirms gada, 2020.05.05 09:04

Vietējās ziņas