Deputāti sēdēs varēs piedalīties attālināti 2

Saeimā pieņemtie lēmumi var būtiski ietekmēt pašvaldību deputātu dienas un darba kārtību. Pašvaldību likumā top grozījumi, kas ļaus deputātiem domes, kā arī komiteju sēdēs piedalīties attālināti, izmantojot videokonferences iespēju.

Ja deputāts veselības stāvokļa vai komandējuma dēļ nevarēs ierasties uz sēdi, viņš tajā varēs piedalīties attālināti. Vienīgi nepieciešama pašvaldības vadītāja vai komitejas priekšsēdētāja norāde sēdē izmantot videokonferences formātu, kurā notiek attēla un skaņas pārraide reālajā laikā. Lai jaunie grozījumi likumā «Par pašvaldībām» stātos spēkā, par tiem vēl jālemj Saeimai trešajā lasījumā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atzīst, jebkura sanāksme viskvalitatīvākā ir tad, ja visi iesaistītie piedalās klātienē: «Protams, tehnoloģijas attīstās, tehniskās iespējas attālināti piedalīties jebkurā sēdē vairs nav nākotnes vīzija, bet gan pieejama realitāte. Tikai tas prasa papildu izdevumus.»

Deputāts Arnolds Jātnieks ieceri vērtē pozitīvi: «Pašam nereti nācies uz sēdēm steigties tieši no kombaina vai traktora.» Par Saeimas ieceri pozitīvi izsakās arī deputāts Aleksandrs Novickis. Atbalstot moderno tehnoloģiju ieviešanu, viņš vēlētos, lai turpinātos līdzekļu ieguldīšana komunikāciju aprīkojumā un to sniegtās tehniskās iespējas tiktu izmantotas pilnā apmērā.

Savulaik jau izskanēja iecere nodrošināt pašvaldību sēžu video ierakstīšanu. Taču tas nav noteikts obligāti. Dažas pašvaldības to gan īsteno. «Bauskas Dzīve», piemēram, portālā ogre.lv pārliecinājās, ka ir iespējams noskatīties Ogres novada domes sēžu ierakstus.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā trešdien, 7. oktobrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ha-ha

Virtualo algu nevar siem maksat? Vajag apsvert tadu iespeju.

pirms 5 gadiem, 2015.10.06 19:08

Vietējās ziņas