Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti sola saglabāt pamatskolu Mežgaļos 22

Bauskas novada domes četri deputāti piektdien, 14. martā, tikās ar Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskolas pedagogiem. Sarunas galvenais temats bija par skolas turpmāko pastāvēšanu.

Skolotājus uzklausīja deputāti Rudīte Čakāne, Inita Nagņibeda, Arnolds Jātnieks un Mārtiņš Ruža. Direktors Jurijs Zeļčs pauda neapmierinātību ar novada izglītības iestāžu tīkla attīstības un optimizācijas plānā 2014. - 2017. gadam ierakstīto pieļāvumu par sākumskolas izveidi pašreizējās pamatskolas vietā. Par šādu informāciju satraukumu pauduši arī vairāki skolēnu vecāki.

Deputāte, izglītības, kultūras un sporta lietu komitejas vadītāja Inita Nagņibeda steidza pedagogus mierināt, ka šis apgalvojums ir vien izglītības nodaļas speciālistu pieļāvums, kuram deputāti nebūt nepiekrīt. Nevar būt ne runas par skolas likvidēšanu Mežgaļos, kā arī tās pārveidošana par sākumskolu, solīja deputāti. Mārtiņš Ruža pauda noliegumu reformām tikai reformu pēc. Ja arī tiks spriests par kādas mazās lauku skolas reorganizāciju, tad tam būs nepieciešams ļoti būtisks un argumentēts pamatojums. Pašlaik viņš nevienai skolai tādu nesaskata.

Pedagogi iepazīstināja deputātus ar Mežgaļu pamatskolas mācību darba rezultātiem. Audzēkņu labās sekmes ir viena no svarīgākajām izglītības iestādes stiprajām pusēm. Skolā tiek domāts par interešu izglītības daudzveidošanu. Te aktīvi uzsākuši darboties mazpulcēni, pedagogi pauda vēlmi piedāvāt audzēkņiem iespēju iesaistīties jaunsardzē.

Pedagogi izteica pārmetumus par skolēnu pārvadājumu zemo kvalitāti. Autobusi nereti bijuši netīri, ziemā salonā dažreiz bija ļoti auksts. Pedagogi atzina, ka ir būtiski jāuzlabo pārvadājumu organizācija. Deputāti par to solīja pārrunāt ar atbildīgajiem speciālistiem novada administrācijā.

Bauskas novada skolu optimizācijas plāns vēl tiks izvērtēts darba grupā. Vērā tiks ņemti visu novada izglītības iestāžu iesniegtie priekšlikumi. Aprīlī, iespējams, šis plāns varētu tikt nodots izskatīšanai domes komitejās.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

ES

Ja skolas kolektīvs būs kā vienota komanda nevis pašpasludināto inteliģentu frakcijas, kas pašapmierināti burbuļo katra savā stūrī, tad Mezgaļi būs vēl 100 gadus!

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 11:12

Jā!

Sen jau dzirdēts, ka skolotājas tur uzpūtīgas un iedomīgas!
Neviens nekādu iniciatīvu neuzņemsies!
Kolektīvu vajag!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:32

rrr

Lai vai kādas komisijas nāks un runās, noteicošais būs novada lēmums. Ir viena sabiedrības psiholoģiska problēma: skolu atvērt ir labi, skolu aizvērt slikti. Apziņā neiet kopā vārds skola un aizvērt, jo visi saprotam, ka izglītība ir svarīga mums kā vecākiem, tad to paredz likums, un visbeidzot arī bērnam. Nu nebūs liela bēda, ja pamatskola kļūs par sākumskolu. Arī vidusskolas tricinās pārmaiņu drudzī. Lai vai kādi skaļi vārdi par izglītības kvalitāti tiks runāti un pierāditi, noteicošais paliks bērnu skaits. Gudri darīs tās pamatskolas skolotājas, kas laicīgi pameklēs darbu citur.

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 12:11

io

deputātiem gan neticiet. runās vienu, bet spiesti darīt būs citu.

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 12:14

NOVĒLU

NEVAJAG GREZNOTIES AR KOŠAJĀM SPALVĀM NO DIREKTORES KURSIŠAS LAIKIEM, UN CENSTIES NOKRĀSOT PELĒKĀS KRĀSAS SPILVENUS UZ KURIEM PAŠAPMIERINĀTI GUĻAM.
PASTĀVĒS, KAS PĀRMAINĪSIES!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 13:25

jaa

vadītājiem jāprot iedvesmot, vest uz kopeju mērķi, ne tikai apmierināties ar savu algu

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 13:33

ha!

būtu Jaņina Kursiša vel direktores vietā tad pat tāda doma netiktu pieļauta!

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 19:46

To "ha"

J.Kursiša varēja tā strādāt, jo bija pieejami lieli naudas līdzekļi, ja ir nauda, tad jau visiem viegli strādāt un plātīties cik daudz esam padarījuši. Tagad dažu skolu direktori ir jāapbrīno, kā pie tāda budžeta skola ir sakopta, uzturēta.

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 00:04

tik un tā

Piekrītu iepriekš rakstītajam. Direktoram ir jābūt direktoram ar mugurkaulu. Līdzekļi pasi neleca arī viņai klēpī! Cik zināms kā lauva gāja uz domi un uzstājīgi prasīja līdzekļus , lai iecerēto realizētu. Vienmēr viņu esmu apbrīnojusi. Tagad visi baidās uzņemties atbildību un pieņemt lēmumus, ka tik neatlaiž no darba!

pirms 6 gadiem, 2014.03.17 16:29

?

pareizi, tur naudas bija daudz. un vsiem radiem darbi arī bija. nu varbūt sakopta skola bija, bet izglītības kvalitāte?

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 00:09

vārds

nu ja, skolā gandrīz visus savus tuvos radus integrēja

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 09:45

???

Izglītības kvalitāte bija slikta? Ko tu te mels? Daudz vairāk bija teicamnieku un skolēnu kā tādu. Visi aizmukuši prom. Kursišas laikos bija 15 un vairāk bērnu klasēs, tagad vienā otrā ir tikai 5 bērni, jo gudrie vecāki bez šaubām ir savus bērnus pārcēluši uz pilsētas skolām. Skolēni tika sagatavoti tālākizglītībai ar ļoti labām sekmēm. Tagad tādi teicamnieki ir retums. Mežgaļu skolai bija ļoti labi rādītāji novadā, tagad - it nemaz nav. Savu personīgo naidu turiet pie sevis, skolai nebija ne vainas.

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 12:32

Maaciijos

Es pati maacijos sajaa skolaa, kad direktore bija J. Kursisa. Tad tada doma par skolas sleegsanu, vispaar nebija, un discipliina bija DAUDZ LIELAAKA, nekaa tagad!!! Manaa laikaa NEWIENS beerns neuzdrosinajas uz skolu atnest STINGRI AIZLIEGTAS MANTAS un ,kur nu veel lietot TAAS un piipeet!! Lielaako klasu zeeni uz mezu pat muka lai uzpiipeetu, bet tagad... njaa...Esmu parsteigta kad dzirdu kas tur notiek! Katraa zinjaa, es sawu beernu taadaa skolaa nelaistu....

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 21:31

i

Tā notiek ne tikai šajā skolā.Esat slikti informēta par mūsdienu bērniem skolās.Arī manā laikā manā skolā bija liela disciplīna,bet laiki ir sen mainījušies uz visatļautību!

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 21:53

bāc!!!

Skolotājs nolikts zemāk par zemi - paši zinām kur vaina meklējama. Tie , kas skolā stundu nav strādājuši un iesēdušies siltos krēslos izdomā stulbības- sīkajiem demokrātija, tā ir visatļutība.

pirms 6 gadiem, 2014.03.16 23:34

taisnība s

Dzirdēju no vienas Bauskas skola skolotājiem , ka direktors nav informējis par gaidāmo piketu. Uzzinājuši pedagogi no TV. Kur zemiskāk var būt ???!!! Pats saņem ievērojamu algu, protams, ka ar to vien nepietiek , vēl ielien deputātos. Rūpes par saviem darbiniekiem neizrāda.

pirms 6 gadiem, 2014.03.21 10:07

sīpoliņš

Ko tie deputāti, atbrauc, gudri parunā un aizbrauc un ar to viss beidzas. Mežgaļu pamatskolai nav ne vainas. Vajag stipru mugurkaulu un vienotu, saprotošu kolektīvu tad arī būs labi, bet nav jau kas cīnās par to skolu,žēl!!!

pirms 6 gadiem, 2014.03.18 08:38

?

varēja vismaz nofotofrafēt, tā lai vienai deputātei visus apakšējos smukumus nevar redzēt!

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 06:32

Jozis

man gan patīk....

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 11:17

Māmiņa

1) telpu varēja izraudzīties diskusijām atbilstošu;
2) direktors ir tik tikko iestrādājies, bet jau cilvēku aprej; FUI
3) AGRĀK, AGRĀK, AGRĀK... pareizi pateicāt AGRĀK, tagad ir citi laiki, citas iespējas/neiespējas;
4) bērni gandrīz visās skolās dara vienu un to pašu, tā kā nevajag cildināt vai pelt;
5) skolotāji ir inteliģenti cilvēki, ja viņi uzdrošinās......., tad nav brīnums, ka pret viņiem nav cieņas;

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 15:26

....

kurš saprata kas te ar to domāts??? )))

pirms 6 gadiem, 2014.03.19 21:41

Vietējās ziņas