Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti un represētie stāda ozolus Likteņdārzā 1

Daugavas krastā Likteņdārzā godasardzē stājušies 15 ozoli, to vidū arī Bauskas un Iecavas novada pašvaldību finansētie un stādīti koki.

Abu pašvaldību pārstāvji un politiski represētās personas piektdien, 23. augustā, piedalījās ozolu stādīšanā Kokneses Likteņdārzā.
Pie viena no amfiteātra malā iestādītajiem ozoliem novietota plāksnīte, kas liecina, ka šo koku savu novadu politiski represētajiem veltījušas Rugāju, Aknīstes, Brocēnu, Mālpils un Bauskas pašvaldības. Rugāju novada domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine pozitīvi novērtēja iespēju, ka pašvaldība ar savu artavu var piedalīties nozīmīgās piemiņas vietas iekārtošanā. «Pagājušā gadsimta dažādu ļauno varu represijās cietuši cilvēki no visas Latvijas. Šeit būs vieta, kur atbraukt, atcerēties pagātni un nepieļaut baiso notikumu atkārtošanos,» sacīja politiski represētais Vilnis Rolis no Brocēniem.

Bauskas novada domes deputāte Mārīte Ķikure «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu, ka ir apmeklējusi Likteņdārzu, kurā līdz šim nav gadījies būt. Viņa augstu novērtēja tā ideju, piebilstot, ka labprāt apsvērtu iespēju pašvaldībai vēl ziedot piemiņas vietas izveidei. Viņa aicināja iedzīvotājus braukt, skatīties paveikto un sniegt atbalstu, lai līdz Latvijas valsts simtgadei 2018. gadā iecerētais tiktu paveikts.
Politiski represētais Jānis Zemtautis no Bauskas ieteica skolotājiem iekļaut mācību ekskursiju maršrutos Likteņdārza apmeklējumu. Pirms tam bērniem noteikti būtu jāizstāsta par mūsu tautas traģisko vēsturi, jārosina viņus lasīt politiski represēto dzīvesstāstus, noskatīties režisores Dzintras Gekas veidotās dokumentālās filmas. Arī viņš rosināja pašvaldības un privātpersonas ziedot Likteņdārza izveides turpināšanai.

«Ozoli ir simbolisks pašvaldību veltījums sava novada politiski represētajiem,» stāsta «Kokneses fonda» valdes priekšsēdētāja Valda Auziņa. Kopumā šajā vietā ir plānots iestādīt 38 ozolus. Visticamāk, nākampavasar ar pašvaldību atbalstu stādīšana turpināsies. Kopējais šī gada pašvaldību ieguldījums Likteņdārza tapšanā ir ap 15 000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Mjā ...

Starp citu, apsviedīgi ļauži bija iecerējuši tur tos krāvumus veidot no Somijas akmeņiem. Projekta autors japānis uztiepa,ka tikai no pašmājas Latvijas. Šitāda transporta nauda aizgāja gar degunu !

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 13:36

Vietējās ziņas