Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputātiem jālemj par jaunas amata vietas izveidi 16

Bauskas novada domes sēdē 28. februārī deputāti lems par jaunas amata vietas izveidi Bauskas novada Būvvaldē, portālu informēja novada administrācijas lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko. Deputātu izskatīšanai sagatavots lēmuma projekts par jaunas, arhitekta amata vietas izveidošanu Bauskas novada Būvvaldē. Arhitektam iecerētā mēnešalga ir 700 latu. Viņa amata aprakstā iekļauti vairāki uzdevumi, to vidū - plānot novada vides attīstību un izstrādāt novada arhitektūras elementu koptēla vīziju. Ideja par šādas amata vietas ieceri apspriesta vides un attīstības komitejas sēdē 14. februārī. Bauskas novada Būvvaldes vadītājs Aleksandrs Paklons arhitekta amata vienības izveidošanu uzskata par nepamatotu, jo tādējādi nelietderīgi tiks tērēta nodokļu maksātāju nauda. To varētu novirzīt citiem, sabiedrības interesēm atbilstīgiem un nepieciešamiem mērķiem.  «Pašvaldību pirmsvēlēšanu gaisotnē šāds pārsteidzīgā kārtā pieņemts lēmums ir populistisks, vēlētāju interesēm neatbilstīgs un neatbildīgs,» savā ziņojumā novada domei raksta A. Paklons. Par arhitekta vai vides mākslinieka nepieciešamību Bauskas novadā deputātiem savulaik bija norādījusi biedrība «Bauskas vecpilsēta». Biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore «Bauskas Dzīvei» pauda gandarījumu, ka pašvaldība ņēmusi vērā šo priekšlikumu: «Varbūt mums tiešām vairāk vajadzīgs vides mākslinieks, nevis novada arhitekts, taču jebkurā gadījumā šādu ieceri vērtēju pozitīvi. Ja mums jau agrāk būtu zinošs speciālists, tad viņš, piemēram, nepieļautu Rātslaukuma malā uzstādīt vidē tik neiederīgu sabiedrisko tualeti, kādu mēs to redzam tagad. Domāju, ka šim speciālistam būs daudz darba, kaut vai, piemēram, veidojot vienotu novada koptēlu svētkos.»

Pievieno komentāru

Komentāri 16

deputātu nākamajās vēlēšanās var arī izbalsot, bet viņa (viņu) iekātrotā amatvieta paliks, un tas jau ir sasniegums, kuru varēs apstrīdēt visās tiesu instancēs pēc kārtas

pirms 7 gadiem, 2013.03.01 13:35

Nomākulis

Darba vieta ir domāta manam cilvēkam,lai neapstrīdētu celtniecības konkursu tāmes,kurās ir otkati.

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 23:58

Kate

Nesaprotu, kā tāds liels novads varēja līdz šim bez arhitekta???
Nu par šo amatu nevajadzētu būt nekādam diskusijām!!!
Un man vienalga, kas kuram rads un ar ko kurš guļ- svarīgi, lai šo amatu ieņem pieredzējis profesionālis!

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 19:51

bet

Mums ir daiļdārznieks, arhitekts inspektors, bet ar ko nodarbosies tas vides mākslinieks? Vai kādam domes darbiniekam šopavasar kāds bērns, gadījumā, nebeidz kādu skolu šajā specialitātē? Kādu vidi mēs mākslinieciski veidosim Rīgas ielas un vecpilsētas graustos, kādu vidi pie privatizētajām mājām? Vai nebūs tāpat , kā ar tiem slavenajiem ielu vingrotājiem, kaut kā vairs nedzird par viņiem? Bauskas Dome veidojas uz rauga bāzes , aug un plešas plašumā, bet to jēgu tam kā nejūt, tā nejūt.

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 14:54

doma

Ideja būtu apspriežama. Vajag paskatīties, kādas amata vietas un kādi speciālisti darbojas citu, līdzīgu novadu būvvaldēs, piem., Madonas, Talsu, Cēsu, Gulbenes, Tukuma novados.
Varbūt tas var būt ainavu un vides speciālists, ne obligāti - arhitekts.
Bauskas pilsētā, pirms tās 400-gades sāka darboties zinoša speciāliste Dace Putna ( bij. Limbažu arhitekte) , kuras svaigais skatījums deva labus rezultātus pilsētas labiekārtošanā. Tad ar tika saņemta tā balva par sakārtotāko pilsētu . Bet tagad nu jau ir viens no lielākajiem valstī novads ar reģionālās attīstības centru -pilsētu Bauska viducī. Apkārt ir vairāki ciemu, nu jau pagastu centri. Daudzos kolhozos kādreiz tika algoti speciālisti, kuri rūpējās par vides sakārtotību. Kam gan tagad rūp skaistums un sakārtotība pagastu centros. Ne jau nu pārvaldniekam, kuram nav ne naudas ne teikšanas. Deputāti, padomāsim!

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 13:46

gans

Arhitekts veidos VIENOTU NOVADA KOPTĒLU SVĒTKOS????!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 12:41

viedoklis

Tā veido viedokli! Katrs par savējo. Brālēnu un māsīcu. Kas tad Bauskai vainas? Pirms novada bija sakoptākā pilsēta Latvijā.

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 10:19

Māja

Šis nu ir viens no tiem amatiem, kas patiešām ir ļoti vajadzīgs, savādāk Bauska arvien vairāk pārvēršas par sūnu ciemu, kur profesionāli notiek tikai aprunāšana.

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 09:59

0-0

Vides mākslinieks, iespējams, būtu vajadzīgs - tāds, kas var veidot pilsētas koptēlu

pirms 7 gadiem, 2013.02.28 07:32

to Mākulonis

Jūsu laipnība ir neizmērojama, bet manai pacietībai (tas ir - no pasīvas vērošanas līdz rīcībai) ir robeža. Jūs, cienītais Mākuloni, esat tuvu, pat ļoti tuvu šai robežai

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 20:01

Mākulonis

Brālēnam darba vietu uztaisīju,tagad māsicai būs darba vieta.

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 19:55

ANSIS

TURIES SAŠA. TEVI NOĒDĪS UN NORAKS, JO TU NESPĒLĒ PĒC DOMES-VIENOTĪBAS STABULES.
PAREIZI IZDARĪJI, KA NORĀDĪJI DOMEI, KA BASEINA BŪVNIECĪBAS VIRZĪBA NOTIEK BEZ APSPRIEZŠANAS PROCEDŪRAS. PAR TO TEVI ARĪ GRIB NORAKT. ŠĪ SASAUKUMA DOME IR BIJUSI PATI NESPĒJĪGĀKĀ UN TIKAI SAVU INTEREŠU ĪSTENOTĀJA.
BAUŠĶENIEKI ATVERIET ACIS!!

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 16:34

iedzīvotajs

Pilsētā vajag ne tikai arhitektu bet arī mākslinieku

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 15:44

mjāā

Ko tad biedrības Bauskas vecpilsēta neko neteica par spēļu aparātu uzstādīšanu- tas tēlu nemaz nebojā! Tualete bija ļoti vajadzīga, jāpriecājas, ka vispār ir! Un to tak var nomainīt pret senāku...
Pilsētas iedzīvotāji, noteikti atkal , būs dusmīgi par jauno štata vietu:_)))

pirms 7 gadiem, 2013.02.27 15:42

Vietējās ziņas