Deputāts Bauskā pārliecinās par nebūšanām medicīnā 5

Nepietiekams daudzums kvotu, valsts finansējuma nesaprātīgs izlietojums, ārstu trūkums – tās bija problēmas, kuras Bauskā uzklausīja Saeimas deputāts Hosams Abu Meri.

Tautas priekšstāvis, pēc profesijas mediķis, piektdien, 24. aprīlī, apmeklēja Bauskas slimnīcu, sociālo dienestu, tikās ar novada domes deputātiem.

«Deputāta vizīte ir viņa paša iniciatīva, esam gatavi izrādīt slimnīcu, poliklīniku, pastāstīt par mūsu 122 cilvēku kolektīva sasniegumiem un problēmām,» tā par H. Abu Meri viesošanos «Bauskas Dzīvei» stāstīja SIA «Bauskas slimnīca» finanšu uzskaites daļas vadītāja Sandra Drozdovska.


Deputāts, apskatot telpas, pārliecinājās par Bauskas slimnīcas labo materiālo bāzi, kura veidota, galvenokārt liekot lietā iestādes uzkrājumus. Arī ieceru īstenošanā slimnīca centīsies tikt galā pati ar saviem līdzekļiem. Ir padomā jaunas aparatūras iegāde, infrastruktūras uzlabošana. «Slimnīcas darba pamatā ir ārsti, bet mums viņu nepietiek,» vienu no rūpēm iezīmēja S. Drozdovska.
H. Abu Meri nenoliedza, ka Latvijā palielinās ārstu vidējais vecums, jaunie mediķi pēc studijām nereti dodas strādāt uz ārzemēm. Problēmas risinājumu viņš saskata, ieviešot tā dēvēto nosūtījuma principu, proti, jaunajam speciālistam, kas izglītojies par valsts līdzekļiem, pēc studijām konkrētu laiku jānostrādā noteiktā medicīnas iestādē Latvijā. Šādam regulējumam gan jāsalāgo Latvijas un Eiropas Savienības likumdošana. Arī algas palielināšana palīdzētu noturēt mediķus, taču valsts budžeta iespējas šajā jomā ir niecīgas, sacīja deputāts.

Vairāk lasiet 27. aprīļa «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

OMG

Vai viņam kāds atgādināja par to,ka tieši viņa tagadējā sieva protestētājiem uzsūtīja specvienību Alfa ? Cilvēki mierīgi protestēja pret slimnīcas slēgšanu, bet pēc Mūrnieces pavēles ar viņiem izrīkojās kā ar noziedzniekiem ... Ko tad tagad sasolīja ? To, ka ar sievu mājās nopietni parunāsies ? Par vēlu, diemžēl ... Bet viss pārējais būs tikai kārtējie meli ...

pirms 5 gadiem, 2015.04.26 16:45

prātiņ , nāc mājās

No ko tu te blēj! Kāds šodienai sakars ar Mūrnieci, ko tu būtu darījis viņas vietā, jo tas protests tomēr bija nepieteikts, nesaskaņots, un ceļš transporta kustībai uz A-7 bija jāatbrīvo, un Mūrniecei ar slimnīcas slēgšanu nu nekāda sakara nebija.būtu jūs Krievijā tupējuši uz tilta, ne to vien būtu redzējuši.

pirms 5 gadiem, 2015.04.26 17:11

pratinam majas neatnakusajam

Ko tu tur murgo,pajola,sapipejies?????????????????Cilvēki cīnij''as par slimnicu,bet viena skran..a atsutija amonus,jo redz uz to bridi vara bija,b...d!

pirms 5 gadiem, 2015.04.26 20:45

aaa

Iemācies runāt un rakstīt!

pirms 5 gadiem, 2015.04.27 14:18

ww

Kāda jēga labām aparatūrām,ja tāpat rindas 7 mēn.garumā.Par naudu jā,tur tiec uzreiz un brīnums-rindas nav!Slimnīcu atpakaļ! Lai iedzīvotājiem ir kur ārstēties!

pirms 5 gadiem, 2015.04.26 21:25

Vietējās ziņas