Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāts: Iecavas novadam internātskola ir vajadzīga

Iecavas novada domes deputāti skolu apskatē pēc septembra sēdes secinājuši, ka internātpamatskola strādā labi un novadam ir vajadzīga, portālam apstiprināja deputāts Atis Avots.

Internātskolu statusa skaidra noteikšana no nākamā gada 1. janvāra ir lēmums, ko pašvaldība gaida no Izglītības un zinātnes ministrijas un Ministru kabineta. Tā kā paredzēts valsts budžeta finansējumu internātskolu saimnieciskajiem izdevumiem vairs neatvēlēt, tas būtu jāuzņemas pašvaldībai, vērtē A. Avots. Pedagogu atalgojuma mērķdotāciju no valsts budžeta joprojām saņems visas skolas.

«Internātskola novadam ir vajadzīga, jo tā pilda ne tikai izglītības, bet arī sociālo funkciju,» pamato deputāts, «ir vecāki, kas strādā neregulāru darba laiku, tāpēc sūta bērnus internātpamatskolā. Tur viņi mācās, ir paēduši, pieskatīti un darbojas pulciņos līdz astoņiem vai deviņiem vakarā, kad kopā ar vecākiem var doties mājās. Ģimenes, kas ir pietiekami turīgas, par bērnu uzturēšanos internātskolā maksā, un ir pašvaldības, kas gatavas maksāt par savu bērnu mācīšanos šeit.

Vecumnieku novads ir gatavs maksāt par savu bērnu mācīšanos Iecavas internātpamatskolā, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals. «Internātskolā pieejama izglītība un internāts, kur bērni apgūst dzīves prasmes. Iecavas internātpamatskolā ir arī speciālās izglītības iespējas, tāpēc Vecumnieku novada dome būs gatava finansiāli segt izmaksas dzīvošanai un mācībām. Situācijas ģimenēs ir dažādas, un lēmums sūtīt bērnu internātskolā parasti ir izsvērts,» pauž J. Kovals.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas