«Derpelē» nenovērtē gādību un mājīgumu 3

Lieldienu notikumi Codes pagasta veco ļaužu pansionātā «Derpele» likuši 27. martā sasaukt iemītnieku un darbinieku sanāksmi. Direktors Alvis Feldmanis izteicis aizrādījumu iedzīvotājiem par alkohola lietošanu un citiem pārkāpumiem.Dažs Lieldienās bijis tik piedzēries, ka nav spējis aiziet uz maltītēm, sagatavoto ēdienu vajadzēja izmest. Viens iemītnieks reibumā applaucējis kāju, izliedams verdošu ūdeni no tējkannas Tāpēc sociālajai darbiniecei Tijai Lauciņai uzdots izstrādāt papildinājumus noteikumiem. Tas fiksēts 27. marta sapulces protokolā. Sociālā darbiniece Tija Lauciņa skaidro: «Pansionāta iemītnieku rīcībā paliek daļa no pensijas, par ko katrs var pirkt, ko vēlas. Pirms svētkiem biju aizvedusi uz lielveikalu visus, kuri gribēja iepirkties. Taču man nav tiesību veikt kratīšanu, lai pārbaudītu, ko katrs iegādājies.»Pilnīgi izskaust alkohola lietošanu pansionātā nav izdevies, savu reizi iedzer gandrīz katrs, atzīst sociālā darbiniece. Ja tāds niķis dzīvē ir bijis, pansionātā tas turpinās. Kad tiek aizrādīts, rodas konflikts. Tāds pašlaik ir ar diviem iemītniekiem, kuri pagājušajā gadā pansionātā «Derpele» ievietoti no Bauskas. Vienam no viņiem invaliditātes otrās grupas vietā piešķirta trešā, otrs bijis akls, bet pēc operācijas atguvis redzi. Viņu attieksme ir necienīga pret pansionāta darbiniekiem, medicīnas māsu un ārsti, kura veic veselības aprūpi.Pansionāta «Derpele» direktors Alvis Feldmanis uzskata: «Šiem diviem vīriem nav jādzīvo pansionātā. Te nav ne pāraudzināšanas, ne medicīnas iestāde, kur ārstēties no alkoholisma. Šeit ir mājvieta cilvēkiem, kuri vieni nespēj dzīvot. Pansionāta darbinieki dara visu, lai radītu mājīgumu telpās un apkārtnē. Diemžēl tas netiek novērtēts. Zinu, ka rajona Padomē ir reģistrēti gaidītāji uz vietām pansionātā, kuri atbilst veca, vientuļa cilvēka vai invalīda statusam.» Tāpēc pansionāta «Derpele» direktors Alvis Feldmanis nolēmis par minētajiem faktiem informēt Bauskas Domes sociālās palīdzības dienestu. Dienesta speciāliste Baiba Dēliņa atzīst, ka ir uzklausījusi pansionāta direktoru pa tālruni un cer tuvākajā laikā apmeklēt «Derpeli», lai tiktos ar iemītniekiem. «Likums paredz, ka pansionāta vadībai jāinformē pašvaldība par pārkāpumiem, ko veicis iemītnieks. Nav pieļaujama iemītnieka izlikšana no pansionāta, jo tad viņš nonāks uz ielas. Brīvu dzīvokļu, arī sociālajā mājā Bauskā, pašlaik nav.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kārtībnieks

Kāpēc neapmierinātos ar pansionāta kārtību nevarētu izlikt? Pansionāta pakalpojumi ir domāti veciem cilvēkiem, kuri tos pieņem. Ja pakalpojums un tā kārtība neapmierina, tad līgums ir jālauž un pakalpojuma ņēmējam ir jāmeklē vieta, kura viņam ir pieņemama. Valsts un sabiedrība pārāk auklējas ar dažāda tipa "deboširiem". Tas nav nekāds cilvēktiesību pārkāpums. Sabiedrības lielākajai daļai gribas normālu un pieklājīgu dzīvi - arī veci cilvēki.Vai nebūtu laiks beigt!

pirms 12 gadiem, 2008.03.29 07:55

Drausmīga situācija. Neredzu izeju. Nevar jau arī likt ārā tos , kas nenovērtē, bet pārmācīt nav vispār reāli... Un tie, kas gaida rindā, -

ehhh, trakums.

Kad būs tikšanās ar Derpeles iemītniekiem (tiem diviem), ko diez norunās? Man šķiet, ka tā ir tīra formalitāte un tā neko daudz nemainīs. bet ko vajag, to vajag. Lai veicās.

pirms 12 gadiem, 2008.03.28 16:28

Vietējās ziņas