«Derpeli» plāno nodot Latvijas Sarkanajam Krustam 15

Plānots, ka jau no 2020. gada 1. janvāra pansionāta «Derpele» sniegtos pakalpojumus varētu pārņemt biedrība «Latvijas Sarkanais Krusts». Lai runātu par to ar Bauskas novada domes deputātiem, uz tikšanos bija ieradies biedrības ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Tiekoties ar deputātiem pēc Bauskas novada domes sēdes 31. oktobrī, U. Līkops piedāvāja savu redzējumu. Pēc piedāvātā plāna Latvijas Sarkanais Krusts ar 2020. gadu pārņem pansionātu «Derpele», turpinot sniegt sociālos pakalpojumus. Viņš uzsvēra, ka darbinieku ikdienā tas neko nemainīs – vienkārši nākamajā dienā sāks darbu citā uzņēmumā, sniedzot tos pašus pakalpojumus.

Savukārt Bauskas novadam piedāvātais līgums varētu būt izdevīgs tāpēc, ka tas ir cieši saistīts ar biedrībai nodotajām ēkām Mežotnes pagasta Garozas ciemā. Plānā ir paredzēts, ka biedrība sāk ēku pārbūvi un pēc iespējas ātrāk sagatavo telpas, kur pārcelties tiem pansionāta iemītniekiem, kas pašlaik atrodas Bauskā, Slimnīcas ielas telpās. Tas nepieciešams deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Bauskas novadā, jo šajās telpās plānots iekārtot grupu dzīvokļus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Šo pārcelšanos deputāti aicināja īstenot līdz 2021. gadam, bet U. Līkops vērtēja, ka varētu veikt jau 2020. gada beigās. Savukārt pārējos pansionāta iemītniekus uz bijušās Mežotnes arodvidusskolas telpām varētu pārcelt līdz 2024. gadam.

Bauskas novada sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska sacīja, ka pašlaik jau veiksmīgi noritējusi pakalpojuma «Aprūpe mājās» nodošana biedrībai un neesot pamata uzskatīt, ka varētu rasties problēmas. Viņa uzsvēra, ka dienests tāpat turpinās kontrolēt pakalpojumu sniegšanu, un pastāstīja, ka reizē Garozas ciemā plānots ierīkot arī krīzes dzīvokļus, kuru pašlaik Bauskas novadam gluži vienkārši nav.

Tiesa, no dažu deputātu diskusijām neradās pārliecība, ka visi ir sapratuši, ko tieši biedrība «Latvijas Sarkanais Krusts» piedāvā. Deputāti pauda bažas par to, vai biedrība tiešām īstenos to, ko sola. Biedrības pārstāvji uzsvēra, ka nepieciešamos nosacījumus ir jāieraksta līgumā, paredzot abu pušu atbildību par nepildīšanu. Līgumā varot ierakstīt arī secību, kā notiek pansionāta iemītnieku pārcelšanās uz Garozas ciemu.

U. Līkops uzsvēra, ka biedrībai galvenais ir pārliecība, ka gan biedrība, gan novada dome saprot, ko abas puses vēlas sasniegt. Biedrība pašlaik līdzīgas sarunas risina sešās pašvaldībās un jau sniedz pakalpojumus 13 sociālajos centros. Tāpēc katrs ieguldījums jaunā centrā ir rūpīgi jāapsver un jābūt drošības izjūtai. U. Līkops atklāja, ka tikai pirmās ēkas remontiem Garozas ciemā būs jāiegulda vairāki simti tūkstoši eiro. «Mums vajag drošību un pārliecību, ka šajā virzienā ejam,» pauda U. Līkops. Viņš atzina – ja noslēgs līgumu, darbus Mežotnes pagasta ēkās sāks pēc iespējas ātrāk, jo arī biedrība ir ieinteresēta pārcelties.

Jāteic, ka U. Līkops un novada domes deputāti pauda izbrīnu par komunikācijas trūkumu un neizpratni abu iesaistīto pušu starpā. Jau iepriekš novada domes komiteju sēdēs deputāti bija izbrīnīti par dažiem dokumentiem, kur šo pārņemšanu administrācijas pārstāvji bija ielikuši 2020. gada plānos pirms apspriešanas ar deputātiem. Tomēr pēc sarunām ar biedrības pārstāvjiem deputāti pauda atbalstu idejai. Iespējams, par to lems novembra vai decembra novada domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Aikāsāp

Nodot vajadz;etu kad pārvāksies uz Mežotni

pirms gada, 2019.11.14 11:33

ziņa

Visas sociļā dienesta funkcijas nodod, tātad šāds dienests novadā vairs nav nepieciešams, ietaupīsies līdzekļi budžetā!

pirms gada, 2019.11.14 12:06

Precizējums no ziņas

Redakcionāla kļūda - jābūt sociālā dienesta funkcijas ......Atvainojiet!

pirms gada, 2019.11.14 12:08

ANO

Nu traki, ka deputāti nezin ko dara administrācija! Nav jau pirmā reize, ..ka deputāti brīnās.

pirms gada, 2019.11.14 12:33

interesanti

jau kārtējā veiklā prihvatizācija.Nožēlojami,jo visu laiku tika slēpts no iedzīvotājiem un noliegts fakts par iespējamo pansionāta pārcelšanos uz Mežotni.Kas notiks ar izremontētajām ēkām par Eiropas līdzekļiem(Derpeles muižu,-pirms laika jau bija aplūkojamas ārzemju nekustamo īpašumu portālos skati no putna lidojuma,ēku Īslīcē).Kādi apstākļi tiks nodrošināti pansionāta iemītniekiem steigā pielāgotajās telpās Mežotnē?Sabiedrība saņemamies !!!!!

pirms gada, 2019.11.14 14:01

jauki

nu kaa muiža, jau Derpele ir smuka, un vieta ari super. takaa uz priekšu -tik tauta!!!)))

pirms gada, 2019.11.14 16:19

mjā

Nabaga vecīši, tiem neviens neprasīs, vai grib uz Mežotni, kur piederīgajiem būs grūti ciemos aizbraukt..Pretīgi..Izlemj lietas nerēķinoties ar cilvēkiem..Mūsu valstī vecie cilvēki nav nekādā vērtē, vien apgrūtinājums, kas jānofīrē tālāk no acīm.

pirms gada, 2019.11.14 18:13

palēnītēm viss tiek izfīrēts, bet cilvēks pašvaldībai ar sociālo dienestu neinteresē un nekad nav interesējis, galvenais, ka ir tā pārstrādājušās, ka ātrāk jonodod lietas (funkcijas) LSK u. c. Kur šeit cieņa un līdzjūtība pret sirmgalvjiem?

pirms gada, 2019.11.14 22:19

Haris

Nu jau izskatās, ka Bauskas novada pašvaldības vadība savas galvas durvīs ievērušas. Kā var šādas domas prātā nākt!!!!

pirms gada, 2019.11.15 05:45

Anita

Vai taisnība, ka Juridisko nodaļu vadīs E.Grigorjeva? ... dies nogrābsties ... šausmas!!!

pirms gada, 2019.11.15 07:13

?

Kur palika iepriekšējais konkursu izturējušai vadītājs?

pirms gada, 2019.11.15 13:24

Gudrs vēl gudrāks

Kas notiek ar Derpeles vadību? Tā paliek?

pirms gada, 2019.11.16 20:46

Persika

Pilnīgs trakums, ar kuru galu domā mūsu novada gaišās (tukšās) galvas. Pilsētas centrā, slimnīcas ielā kur pašlaik ir pansionāts, ierīkos grupu dzīvokļus cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem. Vai tas ir normāli? Sajūta, ka viņiem pašiem reizēm ir garīga rakstura traucējumi.

pirms gada, 2019.11.20 10:43

Vietējās ziņas