Desmitais vokālais konkurss «Bauskas balsis» izskanējis 1

Divas dienas – 13. un 14. martā – Bauskas kultūras centrs (BKC) konkursā vienoja dažāda vecuma jaunos izpildītājus, skatītājus, iepriekšējo gadu laureātus un Latvijā atzītus mūziķus.

Desmitais jubilejas konkurss «Bauskas balsis» ritēja divās daļās: pirmajā sacentās 18 pirmsskolas vecuma bērnu, finālā – tikpat skolas vecuma bērnu un jauniešu. Pirmo reizi konkursa vēsturē nenotika pusfināls, jo bija pieteikušies pārāk maz dalībnieku.

Jaunākajiem bērniem paredzēto konkursa daļu 13. marta priekšpusdienā vadīja iecavniece Laimrota Jaunzeme. Mazākajiem dalībniekiem bija četri gadi, vecākajiem – septiņi. Par uzvarētāju konkursā atzina un 50 eiro balvu piešķīra piecus gadus vecajai Martai Kadiševskai. Viņa izpildīja Lolitas Saulietes dziesmu «Palīgs».

Sestdien, 14. martā, risinājās konkursa fināls – galakoncerts. Tajā piedalījās ne tikai dalībnieki, bet arī viesmākslinieki. Īpašais viesis bija mūziķis Normunds Rutulis. Viņš vērtēja jauno talantu sniegumu, žūrijā bija arī mūzikas pedagoģe N. Berezina un ilggadējais dziedātāju vērtētājs, savulaik populārā starptautiskā bērnu popmūzikas festivāla «Saules zaķis» direktors Aivars Auziņš, kurš «Bauskas balsīm» ir uzticīgs kopš pirmsākumiem.

Vecuma grupā no septiņiem līdz desmit gadiem žūrija par labāko atzina astoņus gadus veco Martu Tēraudu, kura izpildīja dziesmu «Miljons domu nakts». Viņa stāsta, ka šo skaņdarbu izvēlējusies pati. Meitene dzied no divu gadu vecuma, un varēja vērot, ka uz skatuves viņa jūtas brīvi. «Es daudz uzstājos, tāpēc ļoti neuztraucos. Esmu jau pieradusi pie skatuves. Dziedāt man ļoti patīk, jo tā es varu radoši izpausties,» pēc priekšnesuma sacīja Marta.

Vecuma grupā no 10 līdz 13 gadiem uzvaras laurus plūca vokālās studijas «Miljons» dalībnieks Armands Rutkovskis. Konkursā Armanda talants ir novērtēts vairākkārt. Līdz šim viņš jau divas reizes attiecīgās vecuma grupās izcīnījis pirmās vietas. Zēns atminas, ka pirmo reizi «Bauskas balsīs» uzstājies septiņu gadu vecumā ar dziesmu «Cāļus skaita rudenī». Viņš atklāj, ka arī šoreiz pirms uznāciena uztraucies. Mamma Olga dēla sniegumu vērtē pozitīvi: «Ļoti patika. Citreiz viņš uztraucas vairāk vai mazāk, bet nodzied vienmēr labi.» Armands saņēma arī Simpātiju balvu no Nijoles Berezinas, kas nodrošina viņam bezmaksas dalību starptautiskajā populārās mūzikas izpildītāju konkursā «Aprīļa pilieni 2015». Zēns atklāj, ka nekad tajā nav startējis, tāpēc ļoti priecājas par šādu iespēju.

Vecākajā grupā no 14 līdz 18 gadiem par uzvarētāju kļuva Keita Luīze Muceniece. Viņa ir izaugusi konkursā, jo tajā piedalījusies astoņas reizes no desmit, atklāj meitene. Jaunākā vecuma grupā reiz jau kļuvusi par uzvarētāju. Tas bija 2013. gadā, kad viņa izpildīja dziesmu «Melns un balts». Jauniete stāsta, ka uzvara nākusi negaidīti, jo konkursā jutusi sīvu konkurenci. Pēc apbalvošanas viņa neslēpa sajūsmu par rezultātu. Tā kā jauniete kļuva par laureāti konkursa vecākajā grupā, «Bauskas balsīs» kā dalībniece viņa vairs nevarēs piedalīties. Keita pauž cerību, ka reiz kāps uz skatuves kā viešņa.

Jubilejas koncertā skatītājus priecēja dažas iepriekšējo gadu uzvarētājas: Vitija Viktorija Vanaga, Lingita Lina Bopulu un Adriana Miglāne. Priekšnesumu bija sagatavojusi arī Sabīne Berezina. «Bauskas balsīs» kā konkursanti savulaik startējuši tādi vēlāk plašāku atpazīstamību iemantojuši mūziķi kā Pēteris Upelnieks, Ralfs Eilands un Mārtiņš Jātnieks.

A. Auziņš stāsta, ka konkurss izaudzis viņa acu priekšā: «Desmit gados ir sasniegta augsta latiņa. Konkursam ir jauks, izstrādāts stils. Svarīgi, lai dalībniekiem tiktu nodrošināti paši labākie apstākļi – kvalitatīva apskaņošana un apgaismojums, skatuves iekārtojums. Bauskā tas viss ir, jo te ir cilvēki, kas «deg» par šo ideju un vēlas to turpināt. Šis ir labākais reģionālais jauno izpildītāju popmūzikas konkurss Latvijā.»

Lai konkurss attīstītos, viņaprāt, pašvaldībai un sabiedriskajām organizācijām jāsniedz nopietns atbalsts, jāpiedāvā specbalvas. Komerciāli tas nav izdevīgi, bet konkurss ir ļoti unikāls produkts ar kvalitātes zīmi, ko nedrīkst pazaudēt, spriež A. Auziņš. Viņš skaidro, ka Latvijā Bausku pazīst kā kantrimūzikas pilsētu, par līdzvērtīgu zīmolu varētu kļūt «Bauskas balsis». Producents ir pārliecināts, ka konkurss tehniski ir gatavs kļūt starptautisks, piemēram, piesaistot lietuviešu jaunos māksliniekus.

UZZIŅAI

Konkursa «Bauskas balsis» laureāti:

3 – 7 gadi: Marta Kadiševska ar dziesmu «Palīgs», PII «Pasaulīte» vokālā studija «Saulīte»;

7 – 9 gadi: Marta Tērauda ar dziesmu «Miljons domu nakts», vokālā studija «Miljons»;

10 – 13 gadi: Armands Rutkovskis ar dziesmu «No rīta», vokālā studija «Miljons»;

14 – 18 gadi: Keita Luīze Muceniece ar dziesmu «I Will Survive», vokālā studija «Miljons».

Plašāk par konkursa norisi lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā pirmdien, 16. martā.


Marta Kadiševska – pirmās vietas ieguvēja konkursa «Bauskas balsis» pirmsskolas vecuma bērnu grupā. 
Bauskas pilsētas pamatskolas skolēni priecēja publiku.
Mazākos dalībniekus vērtēja vokālās studijas «Aprīļa pilieni» vadītāja Nijole Berezina, deju grupas «Lēra» vadītāja Kitija Vīgupa un mūzikas skolotāja Ilze Žubēre.


Jānis Bukšs pasākumu vadīja jau ceturto gadu, iepriekš uzstājies kā konkursants.
Normunds Rutulis bija 2015. gada konkursa īpašais viesis, kurš priecēja publiku ar nelielu koncertu.
(Vitija Viktorija Vanaga/ Lingita Lina Bopulu/Adriana Miglāne.) Priekšnesumus sniedza iepriekšējo gadu uzvarētāji.

Skolas vecuma bērnus un jauniešus vērtēja mūziķis Normunds Rutulis, vokālās studijas «Aprīļa pilieni» vadītāja Nijole Berezina un žūrijas priekšsēdētājs, producents Aivars Auziņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Dalībnieks.

Brīnišķīgs pasākums, fantastiskas un neaizmirstamas emocijas! Visi konkursa dalībnieki ideāli dzied, es par to ļoti priecājos, cerams kad nākošgad būs vairāk dalībnieku konkursā. :)

pirms 5 gadiem, 2015.03.21 13:06

Vietējās ziņas