«Devītie» kārto pirmo eksāmenu 6

Trīs stundu garumā, apliecinot rakstīšanas, lasīšanas un runāšanas prasmes, eksāmenu dzimtajā valodā šodien, 27. maijā, kārtoja rajona vispārizglītojošo skolu 9. klašu audzēkņi. Šis ir pirmais eksāmens devītklasniekiem šogad. Viņiem vēl priekšā pārbaudījumi svešvalodā, vēsturē un matemātikā.Eksāmena rītā Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskolā valdīja ikdienas ierastā rosība. Vien 13 devītās klases audzēkņu uz skolu bija atbraukuši vairāk saposušies nekā citkārt, dažu sejās bija manāms neliels satraukums. «Gatavojoties eksāmenam, pildījām iepriekšējo gadu uzdevumus, tad šķita, ka nav nekas grūts. Tagad gan esmu nedaudz satraukusies, ka nesajaucu kaut ko komatos,» stāsta Gunta Dručka.  Krista Sīle atzīst, ka šis gan neesot pats grūtākais eksāmens. Vairāk viņu uztrauc pārbaudījums vēsturē, jo tur daudz jāzina gadskaitļi. Meitene stāsta, ka nakti pirms eksāmena gulējusi mierīgi, komati un garumzīmes sapņos neesot rādījušās. Ērika Vecvagare vēl piebilst, ka eksāmena atzīme esot svarīga, jo viņa grib turpināt mācības vidusskolā. Tur iestājoties, tomēr skatīsies, kādas bijušas sekmes pamatskolā, arī eksāmenos.Mežgaļu pamatskolas direktore Jaņina Kursiša pārliecināta, ka eksāmenā veiksies, jo skolēni pārbaudījumam ir labi sagatavoti. Pirms rakstu darba sākšanas direktore labus vārdus veltīja visiem audzēkņiem: «Paveiciet darbu pēc sava labākā godaprāta! Un neuztraucieties, jo par jums tagad labas domas domā mamma un tētis, jūsu latviešu valodas skolotāja un audzinātāja Sandra Auzāne, mēs, visi jūsu skolotāji. Labas domas domādami, arī jūs darbu labi padarīsit.» «Bauskas Dzīve» ar Mežgaļu skolēniem sazinājās pēc eksāmena rakstveida daļas nokārtošanas. Zigmārs Dzērve atzina, ka piemēri nebija grūti: «Kāda kļūda noteikti būs, bet eksāmenu jau noteikti būšu nolicis.» Līdzīgi domā arī Gunta Dručka: «Uzdevumi bija viegli. Ja deviņus gadus skolā mācās, tad šādu eksāmenu nevar nenolikt.»

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Secini - pļuk...

Secinātāj, Tu tiešām esi pļuk, pļuk... Tipiska laikmeta parādība - neko nezināt, bet paust viedokli, citus kritizējot.
Ir atšķirība eksāmenam no ieskaitēm.

pirms 12 gadiem, 2008.05.29 20:56

Tas jau nav jādara eksāmena laikā ,lai varētu atzīmes pazemināt,gribētu redzēt ,kā smietos ,ja būtu klāt kāds no izglītības ministrijas.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 13:40

x

un kad bērniņi stundās mauro un trokšņo, tad ar nesmuki, bet te atrod kur piesieties- skolotājas trokšņo. viņas atspēlēja:)

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 13:33

anonīmā mamma

Skotājas šodienas eksāmena laika smejas un sarunājas ,nezin kas tik smieklīgs ir bijis runāšanas laikā,lai paliek noslēpums no kuras skolas ,bet viņas jau pašas zinās kuras tās bij,ļoti nesmuki no pedagogu puses.

pirms 12 gadiem, 2008.05.28 11:44

nee

nejauc ieskaites ar eksāmeniem. dabaszinībās un sportā bija tikai valsts ieskaites!

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 23:15

secinu, ka

Auzān, Tu esi Totālās auzās iebraucis .. laikam staigā apkārt gulēdams..
Šis eksāmens devītklasniekiem ir JAU TREŠAIS.
Sākumā bija SPORTS''pamparam
Tam sekoja Dabaszinību eksis tamtaram
pļuk!!! pļuk!! pļuk!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 22:58

Vietējās ziņas