Diskusijā par pārtiku Iecavā maz dalībnieku 3

Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) rīkotajā diskusijā par vietējās pārtikas izmantošanu Iecavas kultūras namā 31. martā piedalījās nepilns desmits novada iedzīvotāju.

Diskusija notika pēc filmas «Laimes ekonomika» demonstrēšanas, ko patlaban visā Latvijā kampaņā par atbildīgu pārtikas patēriņu «Beidz spēlēt pārtikas cirku!» rāda biedrība «Latvijas Platforma attīstības sadarbībai» (LAPAS) un vides organizācija «homo ecos:». Tās mērķis ir skaidrot globalizācijas sekas un mudināt cilvēkus stiprināt vietējās kopienas un to ekonomiku, patērējot tuvākajā apkaimē ražoto pārtiku.

Filmu projektu nedēļas gaitā bija atnākuši noskatīties Iecavas internātpamatskolas 6. klases audzēkņi. Lai arī jaunieši pēc seansa atzina, ka ne viss tajā rādītais bijis saistošs un uzreiz saprotams, tēma viņiem šķiet svarīga. Kopā ar pedogogiem skolēni to pārrunāšot stundās.

Diskusijā savu pieredzi vietējās pārtikas audzēšanā un izmantošanā atklāja biedrības «Liepas» dalībnieces. Beāta Bundule atklāja, ka pašu mazdārziņā Zālītes pusē bez īpašām pūlēm izaudzē dārzeņus gan ģimenei, gan tuvākajiem radiem. Lai taupītu resursus, šķirotos atkritumus B. Bundule ved uz Rīgu, jo Iecavas novadā dalītās savākšanas konteineri nav plaši izvietoti. LZF eksperte Agnese Hauka piebilda, ka uz konteineriem jābūt skaidri norādītam, kādus atkritumus tajos var ievietot, lai šķirošanā nebūtu jādara dubults darbs un visu varētu pārstrādāt otrreiz.

Īpašu atzinību izpelnījās bērnudārza «Dartija» vadītājas Irīnas Freimanes stāstītais, ka šajā izglītības iestādē ekoskolas programma ar dažādu vidi saudzējoša dzīvesveida virzienu apguvi rit jau sešus gadus. Sarunas dalībnieces piekrita, ka jaunās paaudzes apgūtais palīdz arī vecākiem un vecvecākiem mainīt ieradumus.

«Esam iekārtojuši savu rabarberu dobi, vācam baterijas, pētām ūdens taupīšanu un atkritumu pārstrādi,» atklāj pedagoģe, piebilstot, ka tagad vairs nav tik vienkārši bērniem ierādīt lauku dzīvesveidu, jo ģimenes biežāk mīt pilsētā vai ciemā.

Vairāki iecavnieki «Bauskas Dzīvei» atzina, ka būtu apmeklējuši gan filmu, gan piedalījušies diskusijā, ja tā notiktu darbdienas vakarā. Filmas seanss un diskusija 31. marta pēcpusdienā notika arī Vecumniekos. Diskusiju neapmeklēja neviens Iecavas novada domes pārstāvis, lai arī te varēja rast ierosmes gan vietējo zemnieku atbalstam, gan vidi uzlabojošiem projektiem, atzina LZF pārstāves.

LZF valdes priekšsēdētāja Agita Hauka informē, ka diskusija par vietējo pārtiku pēc filmas «Laimes ekonomika» seansa notiks otrdien, 7. aprīlī, pulksten 17 Bauskas kultūras centrā. Filmu rāda arī 2. aprīlī Grenctālē un 14. aprīlī Skaistkalnē. Vairāk informācijas par filmu, kampaņu un seansiem mājaslapā kinopunkts.lv, homoecos.lv un lapas.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

koļa

Lai taupītu resursus, šķirotos atkritumus B. Bundule ved uz Rīgu, jo Iecavas novadā dalītās savākšanas konteineri nav plaši izvietoti.

Īpaši jau tā tiek sataupīta degviela?????

pirms 5 gadiem, 2015.04.02 09:12

nu un

.. viņa taču strādā Rīgā un uz darbu brauc tāpat...pa ceļam izmet... kas tur nesaprotams un nīgrajam Koļam neskaidrs?

pirms 5 gadiem, 2015.04.02 09:25

ergle

pati ari nebija uz šo pasakumu.. Ko nu te raksta??

pirms 5 gadiem, 2015.04.02 21:35

Vietējās ziņas