Diskusijas par sporta halli saasinās 20

Kārtējā Bauskas novada dome sēde notiks ceturtdien, 25. jūlijā. Aktuālākais jautājums atkal būs saistīts ar Bauskas stadiona sporta halles būvniecību. Atgādinām, ka sēdes ir atklātas un tās var vērot interneta tiešsaistē youtube.com Bauskas novada kanālā.

Ja deputātiem piedāvās lēmumprojekta versiju, kādu skatīja finanšu komitejas sēdē pirms mēneša, tad pašreizējais piedāvājums paredz apstiprināt jauna projekta un autoruzraudzības izmaksas vairāk nekā 170 tūkstošu eiro vērtībā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Projektētāja SIA «Baltex Group» apņēmusies par šo summu sagatavot jaunu projektu trīs mēnešu laikā. Pēc tam plānots turpināt būvdarbus, tajā pašā laikā meklējot finansējumu halles pabeigšanai, jo Finanšu ministrija jaunus aizņēmumus ir atteikusi, bet pēc pašreizējiem aprēķiniem nepieciešamā papildu summa var sasniegt pat trīs miljonus eiro.

Tikmēr opozīcijas deputāts Aleksandrs Novickis iestājas par jaunu iepirkumu projektēšanai un autortiesībām, kā arī pieprasa būvniekam pabeigt halli par jau noslēgto līgumu summu, vainojot novada domi izšķērdībā.

«Pašvaldības līdzekļu izkrāpšanas sakarā atradu interesantu SIA «Projektēšanas birojs Austrumi» vēstuli, kurā projektētājs projekta pabeigšanai lūdz 14 150 eiro. Ar PVN – 17 121,5 eiro! Tā vietā mums administrācijas un būvnieka izvēlēti «eksperti» piedāvā projektēšanu par 143 800 eiro, ar PVN – 173 998 eiro un vēl autoruzraudzību par 31 200 eiro, ar PVN – 37 752 eiro,» raksta A. Novickis. Bauskas novada domes vadība vērtē, ka projekta apturēšana un iekonservēšana vien varētu izmaksāt apmēram pusotru miljonu eiro.

«Bauskas Dzīves» rīcībā esošie dokumenti un informācija liecina – kāds pašvaldības pārstāvis jau 2017. gada maijā zināja, ka projekts ir nepilnīgs. «2017. gada maijā pašvaldības pārstāvji lūdza mūs iepazīties ar sporta halles būvprojekta risinājumiem. Apliecinājām, ka minētie risinājumi ir nepietiekami būvdarbu veikšanai. Tāpat norādījām, ka pārdomas raisa virkne projekta pieņēmumu, kas saistīti ar dažādām ietekmēm uz projektējamo ēku un atsevišķām tās konstrukcijām. Kā pilsonis uzskatu, ka projekta dokumentācija sagatavota virspusēji un pavirši,» tā «Bauskas Dzīvei» pauda SIA «KasunK.Studija» valdes loceklis Kaspars Beitāns. To, ka eksperta vērtējums bija precīzs, apliecina Bauskas novada domes dotā informācija Finanšu ministrijai. SIA «Selva Būve», sākot darbus, konstatēja nepilnības būvprojektā un lūdza projektētājam veikt būvkonstrukciju detalizāciju, lai būtu viennozīmīgs un nepārprotams katra mezgla un griezuma rasējums. Tas arī kļuva par pirmā papildfinansējuma pieprasījuma iemeslu.

Ir pamatotas šaubas par Bauskas novada domes nolīgto ekspertu darbību. Novada domes amatpersonas norādīja, ka katram lielajam projektam ir ekspertīze un tās atzinums par projektu bija pozitīvs. 2017. gada maijā bija SIA «KasunK.Studija» vērtējums par nepilnībām. Te laikam atliek piesaukt tikai vēl vienu problēmu, kuru savulaik aktualizēja SIA «KasunK.Studija» pārstāvji – viņiem savulaik trāpījies iepirkums par projekta ekspertīzi, kur esot ierakstīts, ka iepirkuma priekšmets ir «pozitīvs atzinums par projektu». Varbūt arī Bauskā notiek līdzīgi?

Galu galā – ja arī šoreiz kaut kas neizdosies, varbūt ir vērts piesaistīt tādu personību kā Viktors Valainis, kurš Saeimā iekļuva no Zaļo un zemnieku savienības saraksta? Viņš pirms Saeimas vēlēšanām solīja, ka tieši ar viņa palīdzību pabeigs sporta halli Bauskas stadionā.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

vērotājs

"pēc pašreizējiem aprēķiniem nepieciešamā papildu summa var sasniegt pat trīs miljonus eiro" .... tikko tikai divīts nepieciešams bija. 2018 gadā 800000 EUR nepieciešami tik.... kas tālāk???

pirms gada, 2019.07.24 16:32

tālāk

domes zaļzemniece Mārīte Ķikure rosinās vērsties pie bagātajiem Bauskas novada uzņēmumiem un aicināt ziedot sporta halles pabeigšanai! :):):)

pirms gada, 2019.07.24 17:01

bet,

vai pasūtītājs projekta izvērtēšanā neizveidoja veselu komisiju, kurā bija gan pašvaldības speciālisti, gan būvvaldes amatpersonas, gan vesela virkne dažādu amatu ieņēmēji novadā, kas viņi visi ir vecāsmātes saprašanas līmenī, par ko arī saņem konkurētspējīgu algu novadā?

pirms gada, 2019.07.24 16:53

Konservācija

Cerams,ka deputāti pieņems pareizu un taisnīgu lēmumu. Nedrīkst pārējo iestāžu un visa novada attīstību citās jomās pilnīgi apstādināt 2020.gadā. Jau šogad atstāts ir tikai “izdzīvošanai “.Pareizi teica deputāts V.V par cilpas savilkšanos ap kaklu. Jo nebūs pat ko elpot.

pirms gada, 2019.07.24 17:05

atkonsevācija

varbūt vajadzīga tieši šo pārāk iesēdējušos "konservu" brīvlaišana, lai liela daļa patreizējo "speciālistu" meklē savām spējām atbilstošus amatus, nevis tiek uzturēti par nodokļu maksātāju naudu. Un par šo ietaupīto naudu varētu, varbūt, pabeigt kāda(as) mirkļa untumu.

pirms gada, 2019.07.24 17:56

cerība

Ka deputāti pieņems lēmumu pēc sirdsapziņas,domājot par novada iedzīvotājiem,nevis tikai par šo būvi.

pirms gada, 2019.07.25 08:49

cerībai

Deputāts A.N. skaidri pateica, ar sirdsapziņu būt par deputātu nevar!

pirms gada, 2019.07.25 11:20

cerība ir

vienam otram rokas cēlājam sirdzapziņa atgriezīsies, kad kādam uzšaus pa zaglīgajiem pirkstiņiem!

pirms gada, 2019.07.25 13:08

Raimonds

Dāmas un kungi - laiks ķerties pie bibliotēkas būvniecības.

pirms gada, 2019.07.24 22:18

novada iedzīvotājs

Izlasot rakstu,pārņem bailes,kas mūs visus novada iedzīvotājus,ne tikai pilsētas,sagaida nākotnē.Kas notiks ar skolām,ceļiem,medicīnu.Kad nosauks vainīgos pie visa šī notiekošā.Varbūt vienreiz pietiks ar to politisko atbildību.

pirms gada, 2019.07.25 07:17

novada iedzīvotājam

vai tad pirmā reize, kad tiek izsaimniekota novada nauda! un vai kāds ir atbildējis vai ticis patrieks no siltā krēsla? Nekas jau nav mainījies kā šeptējās uz nebēdu Ābelnieka laikā tā tagad auļotājs Arnolds ar Čaču turpina iesākto!

pirms gada, 2019.07.25 10:05

vērotājs

un Pilskalna iela paliks izrakņāta uz nenoteiktu laiku, jeb savedīs kārtībā uzsāktos darbus?

pirms gada, 2019.07.25 08:38

dusmas

Skaidrs ir viens, ja ir vainīgie, tiem jāatbild par visu šo bezatbildīgo rīcību, sava vaina jāuzņemas arī deputātiem, visiem 17, un nevajag te izvērst savas dižās runas un mest akmeni Ābelnieka, vai Čača dārziņā, tad vajag pierādijumus, ka viņu darbības bija savtīgas, ja tādu nav, ta tā ir plika kūdīšana, vainīgie ir pilnīgi visas iesaistītās personas, un nav svarīgi, kuri pret, vai par, jo tā ir komanda, un ja tie kuri bija pret nemācēja pārliecināt, tad tādiem tur nav jābūt, jo ir pārāk vāji un nespējīgi, kaut ko ietekmēt, un tēlot upurus mēs visi protam!!!!! Lai nemaksā deputātiem par sēdēm lielas naudas, bet to naudu iegulda novada attīstībā, jo būt par deputātu ir pašu izvēle....var būt sēdes būs konstruktīvākas un pozitīvākas, citādi tāda vārīšanās daudzu stundu garumā , jo naudiņa par to palielinās....Ja ir vainīgie tiem jaatbild, bet tam jābūt citā līmenī, nevis runāšanas....

pirms gada, 2019.07.25 11:17

bez dusmām

vai tad simtiem tonnu dzelzsbetona nebija domāti novada attīstībai? Jautājums tikai, kurā virzienā tie attīstītāji skatījās, ja par vismaz piecreiz mazāku summu varēja uzcelt tipveida projekta būvi visiem šajā dzelzsbetona monstrā paredzētajiem sporta veidiem. Būvei vietas pietika, kaut vai līdzās peldbaseinam, arī apkures izbūves cenas būtu krietni mazākas, kā arī dažām ģimenēm mūža atlikušo daļu nebūtu jādzīvo šīs megabūves ēnā

pirms gada, 2019.07.25 15:49

dusmai

Ko te nabu plēs ābelniku un cacu pestīdama tūdalinu trollene? Maz naudas šamējie ir izplakarējuši ko? Jeb tev klapes acīm priekšā?

pirms gada, 2019.07.26 12:40

Dusmim

Te viens otrs nabu plēš, lai tiktu mēra krēslā, jo pats visur, kur vien parādās visu izplakarē, nervi čupā un paranoja un šizofrēnija progresē!

pirms gada, 2019.07.28 17:01

tukšmuldis

re, paristu papagailis pamodies

pirms gada, 2019.07.29 07:47

slota

vispirms ir jāizmēž korupcijas perēklis domē!

pirms gada, 2019.07.25 11:18

krupim

Un kuri ir tai perēklī, nosauc uzvārdus! Vai, tomēr, baidies?

pirms gada, 2019.07.25 11:22

varde skaistule

Jāsatraucas un jābaidās būtu tev :)

pirms gada, 2019.07.25 16:47

Vietējās ziņas