Divas dienas Bauskā «dzīvajā rindā» varēs vakcinēties pret Covid-19 4

Šonedēļ liela mēroga vakcinācijas centrā Bauskas sporta hallē vakcīnu pret Covid-19 varēs saņemt piektdien, 18. jūnijā un sestdien, 19.jūnijā.

No 14. jūnija portālā manavakcina.lv un Veselības ministrijas mājaslapā iespējams redzēt vakcīnas veidus, kas tiek piedāvātas pirmajām potēm lielajos vakcinācijas centros. Bauskas vakcinācijas centrā tā būs «Pfizer-BioNTech» vakcīna «Comirnaty», bet no pulksten 10.30 līdz 11.30 «dzīvajā rindā» varēs sapotēties ar «Johnson & Johnson»  meitasuzņēmuma vakcīnu «Janssen», kurai nepieciešama tikai viena deva. 

Veselības ministrijā norāda, ka jautājums par vakcīnu veidu, kas tiek piedāvātas pirmajām potēm lielajos vakcinācijas centros, ir bijis viens no aktuālākajiem gan «Twitter» kontā vakcinacija.lv, gan arī starp tālruņa 8989 zvanītājiem. Turpmāk informācija par konkrētās nedēļas vakcīnu veidu pieejamību tiks atjaunota katru pirmdienu līdz pulksten 10. Pieejamais vakcīnas veids nedēļā no 14. līdz 20. jūnijam ir aplūkojams ŠEIT.

 

Visos masu vakcinācijas centros 12-17 gadus veciem jauniešiem ir pieejama «Pfizer-BioNTech» vakcīna «Comirnaty».  

vakcinas.jpg

 

* «PF» - «Pfizer-BioNTech» vakcīna «Comirnaty», «JJ» - «Janssen» vakcīna, «MO» - «Moderna» vakcīna

 

Par vakcīnas veida pieejamību citviet, Veselības ministrija lūdz, interesēties konkrētajā vakcinācijas punktā, kur cilvēks izvēlējies vakcinēties.

 

Pieteikties vakcinācijai liela mēroga vakcinācijas centrā var:

  • Vietnē www.manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
  • Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.

Veselības ministrijā atzīmēja, ka seniori, kuri sasnieguši 60 vai vairāk gadu vecumu, var vakcinēties lielā mēroga vakcinācijas centros bez iepriekšējas pieteikšanās. Bauskā seniori aicināti ierasties no pulksten 8.30 līdz 9.30.

Pēc svētkiem liela mēroga vakcinācijas centrs Bauskā strādās 2. un 3. jūlijā. Jau šobrīd ir atvērts pieraksts uz šīm dienām un ir pieejami brīvi laiki.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kristīna

Kur ir ārsta nozīmējums pirms vakcinācijas?
Vispirms jānosaka ,vai cilvēks jau nav izslimojis vieglā formā vīrusu un ir jau ar dabiskajām antivielām ,ja tā ir ,tad vakcinēties vēl pa virsu ir noziegums .
Zāļu nepamatota lietošana rada draudus veselībai ,pirms zāļu lietošanas konsultējies ar savu ārstu (lai ievāc anamnēzi ),tā mūs māca visus gadus Latvijas radio un televīzijas zāļu reklāmās.

pirms mēneša, 2021.06.18 10:46

Eksperts

Kāds vēl noziegums, vienīgie draudi tādā gadījumā ir vakcīnas efektivitātei. Ja jūties labi - ej pie dzīru galda kā Kariņš teiktu. Ja ļoti interesē var jau anti vielu testu pieteikt.

pirms mēneša, 2021.06.18 15:04

Sc

Pilnīgi piekrītu Kristīnai: "Zāļu nepamatota lietošana rada draudus veselībai"! Lieciet mierā cilvēkus ar labu imunitāti; tiem farmācijas bizness vēl nav smadzenes "sačakarējis" un tie nevēlas "parakstīties" uz kārtējo farmācijas afēru un būt atkarīgiem no tās visu turpmāko dzīvi! Arī bērnus lieciet mierā! :(

pirms mēneša, 2021.06.19 11:01

Iedzīvotāji

Pret ērču encefalītu un gripu nav obligāti jāvakcinējās. Katrs pats maksā un saņem vakcīnu.

pirms mēneša, 2021.06.19 12:42

Vietējās ziņas