Divas dienas pēc kārtas Bauskā krīt gaisa temperatūras rekordi

Šonedēļ divas dienas pēc kārtas labots karstuma rekords Bauskā, portālu informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Piektdien, 3. jūlijā, gaisa temperatūra sasniedza plus 29,1 grādu, labojot 1953. un 1961. gada augstāko fiksēto temperatūru – 28,6 grādus. Sestdien, 4. jūlijā, Bauskā gaiss uzkarsa līdz plus 31,3 grādiem, pārspējot 1953. gadā fiksēto šīs dienas rekordu – 30,1 grādu. Svētdien karstums bija mērenāks, un temperatūras rekordi vairs netika sasniegti.

Tveicīgajās dienās pilsētnieki, kā arī viesi, kas bija atbraukuši uz Kantrimūzikas festivālu, meklēja veldzi pie ūdeņiem. Cilvēku pilni bija gan Mūsas, gan Mēmeles krasti. Joprojām Bauskā nav oficiālas peldvietas, un ik sezonu uzrunātie baušķenieki atzīst, ka vismaz viena centrālā, iepretim pilsētas stadionam, būtu jāizveido.

Mūsas krastā sastaptais baušķenieks Gvido peldsezonu atklājis vien 1. jūlijā, kas, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, esot ļoti novēloti. Sestdien viņš atpūsties pie ūdens bija atnācis ar visu ģimeni – sievu Katrīnu un trīsgadīgo Patrīciju. Ūdens upē esot tieši laikā, ne par aukstu, ne par siltu, ideāls, lai gūtu atspirdzinājumu. «Šeit pulcējas visu paaudžu atpūtnieki, un tiešām rūgtums pārņem, ka mēs, nodokļu maksātāji, esam nenovērtēti un 21. gadsimta ērtības, kas pieejamas citās pašvaldībās, mums nav prioritāras un nozīmīgas,» teic uzrunātais atpūtnieks.

Pēc sinoptiķu sniegtās informācijas, svētdien vissiltākais ūdens bijis Lielupē pie Mežotnes, kur ūdens sasilis līdz plus 21 grādam. Savukārt Mūsā pie Bauskas ūdens temperatūra bijusi ap plus 19 grādiem.

Pagājušajā gadā Bauskas pašvaldība solīja nodrošināt arī peldūdens monitoringu. Jautājot, kur var iepazīties ar rezultātiem, Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas pārstāvis Voldemārs Čačs paskaidroja, ka pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta «BIOR» speciālisti analīzes esot paņēmuši vien ceturtdien, 2. jūlijā. «Ja ātri šo rēķinu apmaksāsim, rezultāti būs zināmi pirmdien. Informācija par ūdens stāvokli Bauskas upēs būs redzama Veselības inspekcijas un pašvaldības mājaslapā. Informāciju ievietosim arī vietējā laikrakstā «Bauskas Dzīve»,» atklāja V. Čačs. Viņš papildināja, ka nākamā reize, kad tiks ņemti ūdens paraugi, būs augusta sākums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas