Divpadsmitajiem sācies eksāmenu laiks 1

Koronavīrusa «Covid-19» dēļ martā plānotais angļu valodas eksāmens 12. klašu skolēniem tika pārcelts uz  2. jūniju, un 2., 3., 4. jūniju mutvārdu daļai.

Eksāmenu vācu valodā skolēni varēs kārtot 3. jūnijā, krievu valodas eksāmens rakstiski plānots 4. jūnijā, bet mutvārdu daļa 4. un 5. jūnijā, bet franču valodas eksāmenu skolēni varēs kārtot 5. jūnijā. Latviešu valodā rakstiskais eksāmens būs 9. jūnijā, bet matemātikā – 12. jūnijā.

Lai saņemtu atestātu par vispārējo vidējo izglītību, izglītojamajam jākārto trīs obligātie centralizētie eksāmeni – vienā svešvalodā, latviešu valodā un matemātikā. Ceturtais, izvēles eksāmens nav obligāts. Izglītojamais pēc izvēles, ja nepieciešams iestājai augstskolā, var kārtot arī ceturto vai vairākus centralizētos, necentralizētos, skolas veidotos, eksāmenus.

Pilsrundāles vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā Daiga Saka pastāstīja, ka šogad Pilsrundāles vidusskolā angļu valodas eksāmenu kārto 12 skolēni. «Attālinātais process pārbauda skolēnu spēju pašorganizēt darbu, plānot savu laiku. Tiem, kuriem šādas spējas ir vājākas, ir grūtības. Vecākiem un skolotājiem ir lielāka slodze,» stāsta D. Saka, «kamēr «iedarbināja» sistēmu, pagāja laiks.» Pilsrundāles vidusskolas skolēniem bija pieejamas attālinātas konsultācijas eksāmenam.

«Skolēns eksāmenam negatavojas divus mēnešus, bet gan 12 gadus. Attālinātais process daudz ietekmēt nevar, skolēniem bija tiešsaistes mācību stundas, komunikācija bija veiksmīga, visi ir sagatavojušies,» atzīst direktores vietniece izglītības jomā Daiga Saka.
Divpadsmitklasnieks Dāniels Tanona jūtas gatavs angļu valodas eksāmenam. «Šim eksāmenam gatavojos 12 gadus. Pēdējā skolas gadā paliek vien atkārtošana. Efektīvāk, protams, ir mācīties klātienē, attālinātajā mācību procesā zūd izglītības kvalitāte, taču man šis laiks patika, lai gan vēlreiz ko šādu pieredzēt negribētu,» teic jaunietis, kurš uzskata, ka saziņa ar skolotājiem bijusi ļoti veiksmīga.
Alisei Lapsai attālinātās mācības patikušas.

«Noteiktajā laikā darbi bija jāiesniedz, taču varu ievērot savu darbu pildīšanas tempu un plānot savu laiku. Attālinātajā procesā vairāk ir pieejami interneta resursi, esmu iemācījusies tos izmantot savā labā,» uzskata A. Lapsa, «angļu valodas skolotāja pasniedz kursus arī citur, tāpēc viņai videolekcijas, attālinātais process nav bijis svešs. Jūtos gatava šodienas eksāmenam.» Jauniete kārtos arī ceturto eksāmenu bioloģijā, jo vēlas studēt Latvijas Universitātē vai Rīgas Stradiņa universitātē medicīnu.

Annija Stabulniece atklāja, ka būtiski neslinkot. «Ja vēlies labi mācīties, tad svarīgi lietām pieiet nopietni,» atzīst jauniete, kura vēlas studēt Rīgas Stradiņa universitātē fizioterapiju. Viņa kārtos papildu eksāmenu bioloģijā, jo tas nepieciešams studiju sākšanai. «Priekšā ir izvēle, ko darīt tālāk. Skolotājs bija ļoti atvērts komunikācijai, šis attālinātais laiks man patika, jo varēju pati plānot laiku,» stāsta Annija Stabulniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Z

Pulkstenis nu gan iespaidīgs. Varēja taču uzlikt uz lielā ekrāna!

pirms 12 mēnešiem, 2020.06.03 13:35

Vietējās ziņas