Dižozola zarus nostiprina ar virvēm 4

Bauskas bērnudārza «Pasaulīte» teritorijā piektdien, 26. augustā, dižozola nokaltušos zarus izgrieza un vainagu veidoja arborists Gvido Leiburgs un viņa mācekle ainavu arhitekte Ilze Pauliņa.Darbam tika izmantots autopacēlājs. Ozola aprūpe notika sadarbībā ar SIA «Vides serviss», Jelgavas reģionālo vides pārvaldi un pirmsskolas iestādi «Pasaulīte». Aptuveni 300 gadu vecā koka augšējie zari tika nostiprināti ar virvju speciālu sistēmu, lai paaugstinātu drošību, skaidro Gvido Leiburgs. Nokaltušos zarus sazāģēja un uz izgāztuvi veda SIA «Vides serviss» brigāde.Gvido Leiburgs pārstāv Jelgavā reģistrēto firmu «Aleja D» un ir Nīderlandē sertificēts arborists jeb koku kopšanas speciālists. Uzņēmums sadarbojas ar vairāku pilsētu pašvaldībām, seno muižu parku saimniekiem un citiem klientiem, kopjot kokus ar saudzējošām metodēm un paaugstinot drošību. Arboristi veic arī parku inventarizāciju, konsultē publisko un privāto apstādījumu īpašniekus.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kā pa miglu

Ja zari nebija nokaltuši un viņus neaizveda uz izgāztuvi,tad jājautā Ainai Uščai - visu to izzīdāt no pirksta un tad uzskribelējāt ?

pirms 9 gadiem, 2011.08.29 16:19

anna

Nokaltušie zari netika aizvesti uz izgāztuvi.

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 22:45

āmurgalvām

sazāģētos nokaltušos zarus vajadzēja atdot kādai daudzbērnu gimenei vai citam grūtdienim ar malkas apkuri. Bet ieborē nu to aboristam Gvido un *Vides serviss* !

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 18:49

Vietējās ziņas